Latvijā
Sabiedrība

Zāļu vakarā mediķi glābj divus kungus, kas aizrijušies ar šašliku 1

Foto – Shutterstock

Līgo vakarā un Jāņu naktī mediķi steigušies palīgā diviem cilvēkiem, kuri aizrijušies ar šašliku. Kurzemē aizrijies 79 gadus vecs vīrietis, bet Rīgas reģionā – 67 gadus vecs vīrietis. Abi nogādāti slimnīcā.

Tāpat mediķiem nācies palīdzēt kopumā 20 cilvēkiem, kuri guvuši apdegumus un traumas, neuzmanīgi kurinot ugunskuru, aizdedzot grilu vai neveiksmīgi lecot pāri ugunskuram. Starp cietušajiem ir arī astoņus mēnešus vecs bērns, kurš pielicis roku pie grila un guvis plaukstas apdegumu, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Slimnīcā nogādāts arī četrus gadus vecs puisītis, jo ir aizdomas, ka viņš iedzēris degmaisījumu.

Kopumā no cietušajiem 18 guvuši tik nopietnas traumas, ka nogādāti ārstniecības iestādē. No tiem, kuri cietuši, lecot pār ugunskuru, jaunākais ir 18 gadus vecs, bet vecākajam ir 62 gadi. Lielākoties gūti roku un plaukstu apdegumi, atsevišķos gadījumos arī iegurņa rajona apdegums. Vairāki cietušie guvuši kāju traumas, lūzumus. Lielākoties traumas gūtas pēc alkohola lietošanas.

Piemēram, kāds 48 gadus vecs vīrietis gribējis lēkt pāri ugunskuram, bet aizķēries jau pirms lēciena un iekritis ugunskurā, tā gūst rokas un sejas apdegumus, kā arī rokas traumu. Savukārt 33 gadus vecs vīrietis, lecot pāri ugunskuram, izpildījis salto un ar roku iekritis ugunskurā, gūstot rokas apdegumus.

Kāds 49 gadus vecs vīrietis ugunskuram pāri lēcis, nepadomājot, ka viņam kājās uzvilktas sintētiska materiāla zeķes. Tās aizdegušās, kā rezultātā vīrietis guvis pēdu un ceļu rajonu apdegumus.

Divi svētku vakara negadījumi saistīti ar degmaisījumu lietošanu. 54 gadus vīrietis Rīgas reģionā lējis degšķidrumu, kas uzliesmojis, radot sejas un kakla, kā arī plaukstu termiskus apdegumus. Vidzemes reģionā, uzliesmojot ugunī lietam degmaisījumam, cietusi 40 gadus veca sieviete. Viņa guvusi sejas un kakla termiskus apdegumus un nogādāta pie speciālistiem Rīgā.

NMPD ir informācija arī par vienu gadījumu, kad Jāņu naktī pārāk daudz alkohola lietojis nepilngadīgais. Latgalē kādā parkā atrasta 14 gadu veca jauniete stiprā reibumā, viņa nogādāta slimnīcā stabilā stāvoklī.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD saņēma 1257 izsaukumus, no tiem 348 saistīti ar traumām. Kopējais izsaukumu skaits nav būtiski lielāks par ierasto, taču divkārt lielāks ir ar traumām saistīto izsaukumu skaits, un ļoti daudzi negadījumi saistīti tieši ar svinēšanu.

LA.lv