×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Zatlers: valdības ministru darbs jāvērtē paškritiski

Foto - LETAFoto - LETA

Vadība jau ir nostrādājusi zināmu laika sprīdi un tāpēc ar paškritisku vērtējumu ir jāatskatās uz valdībā pārstāvēto ministru veikumu, ceturtdien raidījumā “900 sekundes” sacīja “Reformu partijas” vadītājs un Saeimas deputāts Valdis Zatlers.

Viņš sacīja, ka “Reformu partija” ik mēnesi atskaitās uz savu ministru veikumu. Tomēr tagad viņš gaida Ministru prezidenta Dombrovska izvērtējumu par saviem ministriem un valdības deklarācijas izpildi kopumā. Pēc kā jāpieņem stingrs operatīvs, rīcības plāns, kurā būtu skaidri pateikts – ko darīt, lai visus sākotnēji valdības deklarācijā izvirzītos uzdevumus varētu izpildīt.

Visaugstāk no “Refrmu partijas” pārstāvētajiem ministriem Zatlers vērtēja Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča veikumu. “Latvija ir tuvu, lai iestātos [Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā] OECD. Tā ir zināma kvalitātes zīme Latvijas ekonomikai un pārvaldībai, sacīja Zatlers, piebilstot, ka šo darbu paveicis Rinkēvišs un visa Ārlietu ministrijas darbinieku komanda.

Tāpat viņš teica, ka pozitīvi novērtēja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska darbu, kurš sekmīgi likvidēja tā saukto fotoradaru sāgu. Tā ir kolektīva atblidība.

Zatlers gan norādīja arī uz neizdarītajiem darbiem. “Ja paskatīsimies uz galvenajām prioritātēm – Izglītības un valsts uzņēmumu pārvaldības reformu, tad es esmu neapmierināts, ka tās vēl aizvien nav pabeigtas,” teica RP līderis. Tāpat Zatlers norādīja, ka ir neapmierināts, ka vēl aizvien nav panākts atrisinājums jautājumā par augstskolu akreditācijas problēmas atrisināšanu.

Savukārt, runājot par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmumda Sprūdža darbu, Zatlers norādīja, ka to ir grūti izvērtēt Viņš sacīja, ka pašvaldību darbā Reformu partijai bijušas trīs prioritātes – pirmkārt, deputātu skaita samazināšana pašvaldībās, otrkārt pašvaldības lēmējvaras un izpildvaras funkciju nodalījums, liedzot deputātiem vienlaikus ieņemt lēmumus kā uzņēmumu valdēs tā arī domēs, bet treškārt, lai iedzīvotājiem tiktu nodrošināti pašvaldību referendumi.

“Jāteic, ka ar šo mērķu izpildi iet kā iet, jo tiem ir pretestība,” teica Zatlers, norādot, ka tās partijas, kuras šobrīd ir pārstāvētas pašvaldībās, dara visu iespējamo, lai aizstāvētu savus deputātus. “Tā ir objektīva realitāte ar ko ir jārēķinās. Tiesa, tas nenozīmē, ka mūsu izvirzītie mērķi nebūtu jāsniedz,” sacīja Zatlers, piebilstot, ka tas ir arī koalīcijas mērķis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Nacionālā apvienība (NA) nosūtījusi koalīcijas partneriem projektu, kā viņu skatījumā jānotiek ministruizvērtēšanai ‒ ministram jāsagatavo ziņojums par ministrijas darbaplusiem un mīnusiem. Projekts paredz, ka katram ministram būs jāiesniedz ziņojums par paveikto ministrijā. Ziņojuma vēlamā struktūra būtu aprakstīt plusus un mīnusus. Plusi būtu ‒ paveiktie darbi, veiksmīgi iesāktie darbi, pārskatāmā nākotnē plānotie darbi un to izpildes termiņi, kā arī citi sasniegumi. Savukārt mīnusi ‒ atbilstoši pašnovērtējumam, kas ir bijis nepilnīgs, neapmierinošs, konkrēti neizpildītie uzdevumi, komunikācijas problēmas.

Pirms divām nedēļām NA izteica aicinājumu veikt visu ministru darbības izvērtējumu. Premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) gan bija skeptisks pret šādu aicinājumu.

Reformu partijas un “Vienotības” pārstāvji norādīja, ka ar šādu piedāvājumu izpaužas NA mēģinājums grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali.

Paziņojums par ministru darba izvērtējuma sekoja pēc satiksmes ministra Aivja Roņa demisijas, kas amatu pametīs martā.

NA vēlētos palielināt savu ietekmi valdībā. Pašlaik tai ir divu ministru portfeļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+