×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. oktobris, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja draud ASV ar “visaptverošu karu”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ziemeļkoreja sestdien, 12.oktobrī, atkārtoti piedraudējusi ASV ar visaptverošu karu, ja Vašingtona nepārtrauks kopīgos ASV, Japānas un Dienvidkorejas flotes manevrus.

Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna vadītā Nacionālā aizsardzības komisija paziņoja, ka ASV ir jāatsakās no savas naidīgās politikas pret Ziemeļkoreju, ja tā vēlas mieru Korejas pussalā un ASV “kontinentālajā daļā”.

Ceturtdien Korejas pussalas dienvidu piekrastē sākās ASV, Japānas un Dienvidkorejas manevri, kuros piedalās ASV aviācijas bāzes kuģis “USS George Washington”, kā arī vairāki Japānas un Dienvidkorejas karakuģi.

Ziemeļkoreja ir vairākkārt nosodījusi trīs valstu militāros manevrus un draudējusi ar pretuzbrukumiem.

Otrdien Phenjana brīdināja Vašingtonu, ka Korejas pussalas piekrastes ūdeņos plānotie ASV, Japānas un Dienvidkorejas flotes manevri var izraisīt “briesmīgu katastrofu”.

Divu dienu manevriem bija jāsākas jau otrdien, bet tie uz laiku tika atlikti tuvojošā taifūna dēļ.

ASV un Dienvidkorejas amatpersonas šos manevrus raksturoja kā meklēšanas un glābšanas mācības, lai uzlabotu reakciju humāno katastrofu gadījumā.

Seula un Vašingtona pagājušajā nedēļā piekrita kopīgai stratēģijai attiecībā uz Ziemeļkorejas kodoluzbrukuma draudiem, kurus saasinājusi novecojuša plutonija reaktora darba atsākšana komunistiskajā valstī.

Analītiķi uzskata, ka Ziemeļkoreja ar savu kareivīgo retoriku vēlas piesaistīt ASV uzmanību un atsākt dialogu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+