×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Zīle: Vilka izteikumi par Grieķiju ir neveiksmīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministra Andra Vilka (V) nesenos izteikumus par to, ka ir jāatrod veids, kā pēc iespējas ātrāk “izlikt” Grieķiju ārpus eirozonas, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle intervijā “Rietumu Radio” novērtēja par neveiksmīgiem, norādot, ka valstij, kura pati vēl nav iestājusies eirozonā, nevajag piebalsot Vācijas ministriem un kanclerei.

“Latvijas valsts augstākajām amatpersonām publiski nostāties tikai Vācijas pozīcijās ir nepareizi,” uzskata Zīle. “Pēc manām domām, ir nepareizi valsts amatpersonai, kas pārstāv valsti, kas vēl nav eirozonā, izteikties par eirozonas valsti un faktiski piebalsot Vācijas ministriem un kanclerei [Angelai Merkelei], kura par šiem jautājumiem izsakās daudz diplomātiskāk,” norādīja EP deputāts.

Kā norāda Zīle, arī Vācija, kas no saviem pensiju fondiem, apdrošināšanas kompānijām ir finansējusi banku sektoru Spānijā, Itālijā un it īpaši mazajā Grieķijā, “faktiski ir veicinājusi vieglo dzīvi un burbuli šajās valstīs, kas pirka Vācijas preces un pakalpojumus”. Zīle izteicās, ka “Vācijai jānes savs slogs” un nostāties tikai Vācijas pozīcijās ir nepareizi.

Viņš pauda viedokli, ka Itālijas premjeram Mario Monti ir daudz lielāka taisnība un viņš vēlas panākt saprātīgākus risinājumus. “Ja viņš [Monti] saka, ka redz nelielu gaismu tuneļa galā, ir pamats domāt, ka valdību vadītāju un finanšu ministru aprindās top saprātīgs plāns, kas būs kompromiss starp visu interesēm,” sacīja Zīle.

Jau ziņots, ka intervijā Latvijas Radio finanšu ministrs Andris Vilks (V) izteicās, ka jābeidz lolot ilūzijas, ka Grieķija spēs atrisināt savas problēmas, atrodoties eirozonā. Ir jāatrod veids, kā pēc iespējas ātrāk “izlikt” Grieķiju ārpus eirozonas. “Jo ātrāk – jo labāk,” sacīja finanšu ministrs.

Viņš skaidroja, ka Grieķijas ekonomika ir ļoti vāja, bet cilvēku mentalitāte neļauj īstenot tādus pasākumus kā Ziemeļeiropā.

“Grieķijas situācija ir ļoti, ļoti smaga,” sacīja finanšu ministrs, norādot, ka šīs valsts ekonomika ir stagnējusi piecus gadus, ir ļoti vāja, bet kardinālas reformas traucē veikt cilvēku mentalitāte. Līdz ar to situāciju nevar labot savādāk, kā vien Grieķijai pametot eirozonu.

Vilks akcentēja, ka šajā procesā Latvija varētu palīdzēt, jo mūsu valstij ir pieredze pārejā no PSRS rubļa uz Latvijas rubli un latu.

Grieķija nevar tālāk vilkt uz leju kopējo Eiropas ekonomisko situāciju, norādīja Latvijas finanšu ministrs.

Savukārt pēcpusdienā Latvijas finanšu ministrs savā tvitera kontā ierakstīja, ka varbūt arī jaunā Grieķijas valdība var situāciju uzlabot dažos mēnešos, bet tad ir jānosaka stingrs termiņš darbiem un nevar to visu laiku pagarināt. Vilks mikroblogošanas vietnē arī atzina, ka viņa no rīta radio paustais viedoklis, ka Grieķijai būtu jāatstāj eirozona visas Eiropas interesēs, “ir sacēlis lielu troksni ārzemēs”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+