Sports
Ziemas sports

Zubkovs turpinās cīnīties, lai atgūtu Sočos izcīnītās zelta medaļas bobslejā0

Reuters/Scanpix

Krievijas bobslejists Aleksandrs Zubkovs turpinās cīnīties, lai atgūtu 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas divnieku un četrinieku sacensībās, paziņojis nu jau bijušais sportists, kurš šobrīd ir Krievijas Bobsleja federācijas prezidents.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pēc Zubkova diskvalifikācijas Soču olimpisko spēļu zelta medaļas četriniekos pienākas Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža četriniekam, kurā startēja Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Arvis Vilkaste, bet divniekos Melbārdim ar Dreiškenu tagad pienākas bronza, jo diskvalificēts tika arī krievu pilots Aleksandrs Kasjanovs, kurš Sočos divniekos bija ceturtais.

Zubkovs pēc diskvalifikācijas vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), taču viņa apelācija tika noraidīta. Neskatoties uz to viņš gatavs cīnīties, lai atgūtu olimpiskā čempiona titulus.

Saistītie raksti

“Gaidu Sporta arbitrāžas tiesas lēmuma motivācijas daļu, bet pēc tam turpināšu pierādīt, ka esmu nevainīgs. Cīnīšos līdz pēdējam, lai atgūtu medaļas,” Zubkova teikto citē krievu mediji.

Šī brīža Krievijas Bobsleja federācijas prezidents ir gatavs vērsties civilajā tiesā, turpinot tiesāties.

Jau ziņots, ka pagājušā gada novembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču olimpiādē, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm. Zubkova gadījumā viņa urīna analīzēs tika konstatēts paaugstināts sāls līmenis, kas neatbilda vesela cilvēka analīzēm, liecinot, ka notikusi manipulācija ar dopinga provēm.

LA.lv