×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Zvans no “krāpjbankas”. Barga mācība par lētticību

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Uz sēdi Rīgas rajona tiesā septembra beigās 29 gadus vecais Rolands Udrovskis ieradās rokudzelžos – tieši no cietuma. Viņš jau izcieš sodu par tāda paša veida noziegumiem, par ko tagad atkal ir vests uz tiesu – bankas kontu datu izkrāpšana un naudas noņemšana no tiem. Krimināllietā apsūdzētas divas personas, kas kopumā izdarījušas 109 noziedzīgus nodarījumus, ziņo BNS.

Pārliecinošs un elastīgs

Vīrietim ir bagātīga krāpšanas pieredze, varētu pat teikt, ka viņš ir krāpnieks ar ķērienu. Jau 2006. gada 23. oktobrī laikraksts “Rīgas Balss” rakstīja, ka Udrovskis kopā ar kādu D. Gordijenko no “Hansabankas” izkrāpa 5708, no “Parex bankas” – 2245, no SEB bankas – trīs latus. Atklājās, ka Udrovskis, strādājot par pārdevēju, slepus norakstīja pircēju maksājumu karšu numurus un kopā ar Gordijenko iegūto informāciju izmantoja, lai iepirktos interneta veikalos. Udrovskim par to piesprieda divu gadu cietumsodu.

2010. un 2011. gadā Udrovskis jau bija uz brīvām kājām un nolēma nedaudz pamainīt naudas ieguves veidu. Bija sācies ātro (nebanku) kredītdevēju firmu laiks, turklāt naudu no tiem varēja aizņemties, izmantojot internetbankas kontus bankās. Šajā laikā, iekams Udrovskis nokļuva policijas rokās, viņam izdevies apmuļķot 20 cilvēkus, kuru vārdā astoņās ātro kredītu firmās tika nokārtoti kredīti 8000 eiro vērtībā. Tā uzskata apsūdzība. Lai tiktu pie naudas un vienlaikus slēptu pēdas, nauda tika pārskaitīta uz dažādu cilvēku kontiem, no kuriem ar dažādām banku kartēm noņemta. Viens no šiem starpniekiem – 42 gadus vecā Oksana Sarane – sēž līdzās uz apsūdzēto sola, taču savu vainu neatzīst. Kā sieviete skaidrojusi policijai, viņu izmantojis kāds īslaicīgs draugs Sergejs, kas palūdzis viņas bankas kontu, lai uz to pārskaitītu naudu. Sarane pēc tam naudu izņēmusi un atdevusi Sergejam, kurš pēc tam nozudis no viņas redzesloka.

Prokurore Ilona Zvejsalniece tomēr uzskata, ka Sarane apzinājusies, ka veic nelikumības, turklāt izmantojusi bankas karti, kas viņai nepieder. Bet Udrovski prokurore uzskata par apķērīgu krāpnieku, kas izdomājis viltīgas shēmas un izmantojis cilvēku lētticību.

“Udrovskis, piemēram, sludinājumu portāla “ss.lv” meklēja cilvēkus, kuri vēlas aizņemties naudu un izvilināja no viņiem internetbanku paroles un kodus, solot palīdzēt. Neesmu dzirdējusi, ka kāds cits tik lielos apjomos būtu veicis šāda veida krāpniecību,” saka I. Zvejsalniece. Sīkākus komentārus viņa nesniedz, bet var noprast, ka Udrovskis rīkojies ļoti pārliecinoši, elastīgi, katram gadījumam centies pielāgoties un meklēt savu pieeju. Nav gan zināms, cik daudzos gadījumos krāpniekam nav veicies. Apkrāptie cilvēki nav atzīti ne par cietušajiem, ne vainīgiem (ka uzticējuši svešiem savus konfidenciālos banku datus). Par cietušajiem atzītas astoņas kredītdevēju firmas, kuras no apsūdzētajiem prasa 20 000 eiro, ko sastāda izkrāptie 8000 eiro plus kredīta un kavējuma procenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+