Fitnesa modele un trenere Paula Freimane.
Fitnesa modele un trenere Paula Freimane.
Foto no Paulas personīgā arhīva.

10 ieteikumi, kā iegūt skaistu augumu: iesaka latviešu fitnesa modele Paula Freimane 0

Atpazīsamā latviešu izcelsmes fitnesa modele Paula Freimane, kuras Instagram kontā ir vairāk kā piecdesmit tūkstošu sekotāju, portālam atklājusi vissvarīgākos ieteikumus, kā uzsākt savu ceļu uz izsapņoto ideālo augumu. Kā nomest svaru efektīvi un pareizi, un kādas viltības likt lietā, lai šis process jums liktos aizraujošs un pozitīvs.

Reklāma
Reklāma

1. Sāc ar vienkāršo!

Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Lasīt citas ziņas

Cilvēkiem, kas nevar uzreiz saņemties, lai dotos uz sporta zāli vai kaut kādu iemeslu dēļ vēl līdz tik nopietnam lēmumam nav nonākuši, bet patiešām VĒLAS ko mainīt, ieteiktu sākt ar ikdienu un viegli izdarāmām, vienkāršām lietām.

Piemēram, sākt doties uz darbu kājām. Bet vakaros tā vietā, lai atnākot no darba atkal sēdētu pie televizoru, uzvilktu jaku, cepuri, zābakus un dotos ārā! Cik sen jūs pēdējo reizi, tāpat vien, esat aizstaigājuši līdz parkam? Vakara pastaiga ātrā solī ir tiešām labs veids, kā kustēties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiem, kas ir suņu saimnieki, tiem ir prioritāte, esat spiesti doties pastaigās tā vai tā. Tiesa, ļoti vēlams, lai šīs pastaigas nebūtu īsas, nepietiks ar 10 minūtēm, lai tam būtu rezultāts, vajadzīga būtu vismaz pusotra stunda pastaigu, lai kaut kas jūsu ķermenī mainītos.

☔️ Rainy ride with my little one ? @weenie_thedachsund

A post shared by Paula Freimane (@paolafreeman) on

2. Nepārspīlē!

Bet tiem, kas jau iegādājušies sporta zāles abonementu un sākuši to apmeklēt, ieteiktu atcerēties vienu vienīgu svarīgu lietu – nepārspīlēt! Ja jūs ienāksiet sporta zālē un mēģināsiet pacelt smagus svarus vai vingrot ar smagām hantelēm, visdrīzāk jums nekas nesanāks, vēl jo vairāk – arī nepatiks.

Nevajag sevi ne ar vienu salīdzināt, jo katrs no mums ir individuāls. Jādara tas, kas piemērots tieši jums un tajā brīdī. Nu un kas par to, ja sāksiet ar maziem svariem? Lieliski! Atcerieties, ka jāsāk ar to, kas neiedzen jūs lielā diskomfortā. Ja nu gluži sporta zālē nav nekādas skaidrības, ar ko sākt un kuru trenažieri izmantot, vienmēr var pajautāt tur esošajiem treneriem.

3. Ēst vakarā drīkst

Ļoti izplatīts mīts un arī daudzu cilvēku klupšanas akmens ceļā uz ideālo formu ir apgalvojums, ka vakaros pēc plkst. 18:00 nedrīkst ēst. Tie ir meli. Vakarā ēst drīkst un vajag, vienīgais, kas jādomā – ko tu ēd. Noteikti var ēst olbaltumvielas (liesa gaļa, zivs, biezpiens utt.) un šķiedrvielas (zaļie salāti).

Vakariņas ieteicams ieturēt ne vēlāk kā 2-3 stundas pirms gulētiešanas. Vakarā nevajadzētu ēst ogļhidrātiem bagātu ēdienu (rīsi, griķi, graudaugi un cita “smaga” pārtika), tāpat arī augļi nav ieteicami, jo tajos ir daudz cukura.

Reklāma
Reklāma

Šodien sanemu zinu no meitenes ar jautajumu “kads ir mans viedoklis par energy diet?”Es vispar godigi 1x ko tadu dzirdeju, bet izjautaju kas tas ir un ka tas darbojas. Tatad pastastīšu ari jums. Energy diet ir pulveris- kurā, ka vini saka ir “sablenderets uzturs”, viena burka maksa 45euro kura ir puss kg., ja nemaldos. Pa lielam tu vari nopirkt vienkarsu parastu proteina pulveri 1kg par 40euro un dzert cik uziet, bet protams meitenes pavelkas ko to burcinas ir zalas lapinas kas rada sajūtu par kaut ko veselīgu un sauklis ir “diet” kas protams neatstās vienaldzīgu tievēt gribētājus. Ja jus man sekojat jau kadu laicinu, noteikti ieverojat ka es neaizraujos ne arviena produkta reklamēšanu, man uztura bagatinātāju industrija liekas naudas krāpšana un pilnigi nevaidzīgs pasākums ja tu ēd normāli ikdiena. Nenoliegšu kad retu reizi pec trenina izdzeru olbaltumvielu kokteili, bet tas vienmēr ir tapēc ka, man nav laika vai iespējas paēst uzreiz. Tātad, Šī varētu izskatīties kā antireklāma utml., bet es vienkarši velos brīdināt meitenes. Šis “energy diet” , ka vinu majaslapa izpētiju iesaka vinu lietot šādi- dienu tu ēd no rita un pa dienu kaut ko veseligu ko velies pats, ka noprotu, un vakarinas tu aizvieto ar pulveri(kokteili). Tad nakamas dienas tu dzer 3x diena tikai sos kokteilus un neko citu. Pec laika atkal ed divas reizes ka velies un vakara pulveri. (Vini vel uzsver cik pulveris ir labs jo taja ir tikai 200kcal) kaut ari ja tu vakarinas apestu vistas vai baltas zivs fileju ar salatiem tie butu tas pašas 200kcal normala ediena.Nerunajot vel par to, cik neveseligi ir dienam dzert tikai kokteili un neest normalu pārtiku (sāk strauji pasliktināties vielmaina,kunga problemas, nespēks). Iedomajaties – ka jums izziet vēders ja jus dzerat tikai kokteili?! Nekā, jus bojajat savu vielmainu un viss. Ne velti visi gudrākie uztura speciālisti pasaulē uzsver to ka jaaed 4-5 mazas edienreizes diena. Lai nemitigi butu iedarbinata vielmaina. Nebūsim naivas un neuzkersimies uz marketinga trikiem. Nekas nav labaks par svaigu, kvalitativu, īstu ēdienu. Nav jēgas nomest strauji svaru un pec meneša visu uznemt atpakal. Tads nu ir mans viedoklis.Kāda ir jusu pieredze, ja ir?! 🙂 ?

A post shared by Paula Freimane (@paolafreeman) on

4. “Daru visu, bet svars nekrīt…”

Šo apgalvojumu dzirdu diezgan bieži un uzreiz varu teikt, ka šie gadījumi ir iedalāmi divās kategorijās.

Pirmā: cilvēkam ir kaut kāda apjausma, ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt. Tomēr līdz galam daudzas lietas nav skaidras un tiek pieļautas dažādas rupjas kļūdas. Tāpat ļoti bieži problēma ir fiziskajās aktivitātēs – tās nav pietiekoši intensīvas. Ja, piemēram, vīrietis regulāri dodas uz sporta zāli, kur cilā svarus un trenē vēdera preses muskulatūru, bet neveic kardio treniņus – svars nekritīsies.

Pie šīs kategorijas varu ierindot arī tos, kas teorijā izpētījuši veselīga uzturu pamatprincipus, tomēr neprot to pielietot dzīvē. Labs piemērs ir jau minētās vakariņas – protams, ka augļi ir veselīgi un tos ir jālieto uzturā, taču vakaros tos nav ieteicams ēst.

Otrā: cilvēkiem ir veselības problēmas. Tās var būt vairogdziedzera problēmas vai citas hormonu problēmas, cukura diabēts vai kāda cita saslimšana. Tad jādodas pie ģimenes ārsta vai cita speciālista un jāatrod “vainīgais”.

Patiesībā cilvēkiem, kas pievēršas sportam, bet pēdējo reizi sportojuši ir skolas stadionā, pirms tam noteikti vajadzētu doties pie ģimenes ārsta un pārliecināties par savu veselības stāvokli.

5. Ūdens, ūdens, ūdens…

Jā, zinu, ka daudziem ir grūtības ar izdzertā ūdens daudzumu dienā. Cilvēki ir dažādi – ne visiem to ir viegli izdarīt. Tomēr, lai vai kā tas nepatiktu, tieši ūdens ir tas, kas vielmaiņai liek strādāt straujāk. Ja jūs izjūtat slāpes, piemēram, pamostoties no rīta, patiesībā tas nozīmē, ka jūsu organisms jau sen ir dehidrējies un jums dienā jāizdzer daudz vairāk, kā to darījāt līdz šim.

Iesaku ūdens glāzi dzert pirms katras ēdienreizes. Tam ir trīs lieli plusi: ja dienā ēdat piecas reizes un katru reizi pirms tam izdzerat glāzi ūdens, nemaz nemanīsiet, ka gandrīz vai salasās dienā izdzeramā šķidruma daudzums (tam vajadzētu būt vismaz 1,5 litram); otrais – izdzerot ūdeni pirms maltītes, izdalās kuņģa sula un apēstais veiklāk un ātrāk pārstrādājas; trešais – izdzertā glāze ūdens rada sāta sajūtu, kā rezultātā nav riska pārēsties.

6. Uzdevums – paātrināt vielmaiņu!

Bieži dzirdēts teiciens, ka pēc 30/40 gadu vecuma vielmaiņa kļūst lēnāka un kļūst aizvien grūtāk uzturēt sevi formā. Patiesībā ir tā, ka ķermenis un procesi tajā mainās visu laiku – vidēji tie ir katri desmit gadi.

Īpaši izteikti to izjūt sievietes, jo mūsu organisms ir pakļauts lielākām pārmaiņām – patiesībā mēs maināmies reizi mēnesi – pirms un pēc menstruācijām, kad izteiktāka ir šķidruma aizture un tamlīdzīgi. Protams, ka jārēķinās ar to, ka organisms, gluži tāpat kā jebkura funkcionējoša ierīce, ar laiku tam vajag labāku aprūpi un apkopi, lai tas turpinātu tikpat labi strādāt. Tāpēc arī ir vairāk jāpiedomā gan pie fiziskajām aktivitātēm, gan pārtikas, kad nav vairs 20 gadu vecums un vielmaiņa ar katru gadu desmitu aizvien palēninās.

7. Fitnesa modei saki nē!

Iespējams, esat novērojuši, ka visur pasaulē valda arī tā dēvēta “fitnesa mode”. Ir periodi, kad ir “moderni” cilātu svarus zālē, ir periodi, kad ar tikpat lielu entuziasmu visi pievēršas skriešanai, ir periodi, kad modē ienāk snovošana. Tomēr jāsaprot, ka ikviens no sporta veidiem, gluži tāpat kā mācību priekšmeti skolā, vienam var patikt, bet otram – nepavisam. Nevajag skriet līdzi modei!

Tāpat jāatceras, ka fiziskās aktivitātes ieteicams kombinēt. Jo katram sporta veidam ir atšķirīga intensitāte un muskuļu grupu slodze. Ir labi šīs slodzes un intensitāti jaukt. Ķermenis tāpat pierod pie vienmērīgas slodzes, kā rezultātā efekts būs daudz mazāks kā brīdī, kad piedāvāsiet tam ko pavisam jaunu un nebijuši.

Piemēram, ja jūs skriesiet uz celiņa sporta zālē gadu no vietas vienā ātrumā, jūsu ķermenī vairs nekas nemainīsies, jo ķermenis jau sen pie šīs slodzes ir pieradis un atcerējies to. Pat pulss pēc kāda laika vairs nepaaugstināsies un treniņš, lai arī regulārs un noticis, nebūs tajā pulsā, kad sāk “degt” tauki.

Atcerieties, ka ķermenim piemīt labas adaptēšanās spējas un atmiņa, tāpēc tam ir jāpiedāvā aizvien kaut kas jauns un mazliet (ar mēru!) tas “jāizsit” no komforta zonas. Tad absolūti noteikti rezultāts neizpaliks!

Nothing better than outdoor workout ?❤️ 40min run and band work ??

A post shared by Paula Freimane (@paolafreeman) on

8. Kalorijas tērējas visu laiku

Domāju, ka ikviens ir dzirdējis, ka tikai pēc konkrēta treniņā pavadīta laika organisms sāk dedzināt tauku rezerves. Patiesībā tas nav kaut kāds nenosakāms, mistisks laiks, bet viegli izskaidrojams, kāpēc tā notiek.

Piemēram, ja es brokastīs apēdu auzu pārslas un pēc brīža dodos uz sporta zāli – pirmās pusstundas laikā sadedzināšu tikai apēstās auzu pārslas un tikai otrajā treniņa daļā organisms sāks tērēt tauku rezerves. Šis attiecas uz pilnīgi visām fiziskajām aktivitātēm. Tāpat cilvēki, mēģinot aprēķināt, cik ilgi viņiem jāpavada laiks uz skriešanas celiņa vai velo trenažiera, bieži aizmirst, ka kalorijas mēs tērējam dienā visu laiku – bez apstājas. Arī ēdot, arī runājot, arī smejoties, tikai tas notiek ļoti, ļoti lēni.

9. Kurās ķermeņa zonās liekie kilogrami pazūd visātrāk?

Tā kā es pati vairāk strādāju ar sieviešu auditoriju, varu pilnīgi droši apgalvot, ka katrai sievietei ķermenis mainās dažādi.

Diemžēl vienu kopīgu tendenci esmu novērojusi un parasti tā apbēdina lielāko daļu sieviešu – sākot zaudēt lieko svaru, pirmās samazinās krūtis!

Diemžēl, bet tā notiek. Tomēr mēs to daļēji varam kompensēt, uztrenējot skaistu dibena formu.

Krūtīs ir daudz taukaudu, tāpēc domāju, ka sākot zust liekajiem kilogramiem, tās “cieš” pirmās. Bet kopumā nevar nosaukt konkrētas ķermeņa vietas, kur liekais pazūd vispirms – tas ir ļoti individuāli.

10. Apaļīgi cilvēki – ģenētika pastāv, bet nekas nav neiespējami

Protams, ka ģenētiskie faktori pastāv un ja cilvēkam visi ģimenē ir apaļīgi, visdrīzāk, ir liela iespējamība, ka arī viņš sastapsies ar šādu problēmu. Tomēr noteikti nevar teikt, ka kaut ko mainīt arī pie tādas ģenētikas ir neiespējami.

Jā, ir grūtāk, ir vairāk jāanalizē, jādomā, ko darīt un kā. Toties ir arī kāda iepriecinoša vēsts – tiem cilvēkiem, kam ir daudz lieko kilogramu, vielmaiņai paātrinoties un svaram “sakustoties”, liekais svars pazūd daudz ātrākos tempos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.