Izjauca krievu plānus: Slaidiņš nosauc desmit lietas, ar ko Ukrainas bruņotie spēki pārsteidza pasauli 35

NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” nosauc desmit lietas, ar ko Ukrainas bruņotie spēki pārsteidza pasauli.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Lasīt citas ziņas

Pirmais, protams, ka Ukraina nesabruka – kopš karadarbības sākuma Ukrainas bruņoties spēki ir kļuvuši par nopietnu spēku reģionā un joprojām cīnās pret okupantu armiju.

Tāpat Ukrainas bruņoties spēki ir parādījuši sevi kā radošāko armiju pasaulē. Slaidiņš uzsver, ka ukraiņiem liels izaicinājums bija pāriet no padomju  laika ieroču sistēmām uz NATO sistēmām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat pārsteigusi Ukrainas karavīru izdoma. Piemēram, lai apšaudītu Čūsku salu, viņi pašgājējhaubices “Caesar” no Francijas izvietoja uz peldošiem pontoniem, kas visu laiku atradās kustībā.

“Tā ir improvizācija uz vietas. Tas prasa lielu uzdrošināšanos,” NBS majors slavē ukraiņus.

Viņš atgādina arī par pirmo reizi veikto jūras dronu operāciju pret aizsargātu ostu, kurā atradās Krievijas militārie kuģi.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklē atbrīvoto Hersonu

Tāpat veiktas ne tikai efektīvas aizsardzības operācijas, bet arī uzbrukumi, kuri pārvilka strīpu Krievijas nodomiem par Ukrainas okupāciju. Ukrainas aizsargi ne tikai noturējās, bet pārgāja pretuzbrukumos, atbrīvojot lielu daļu savas valsts teritorijas.

Slaidiņš arī akcentē augstas precizitātes munīcijas pārdomāto pielietošanu, atzīmējot, ka, protams, neiztika arī bez sabiedroto atbalsta un  to izlūkdienestu informācijas, bet triecieni, kas sākās vasarā, lai atbrīvotu Hersonu, lēni bet noteikti kaldināja Ukrainas armijas panākumu.

Viņš norāda, ka milzīgie tehnikas zaudējumi lika krieviem sākt domāt savādāk –  viņi bija spiesti pāriet uz aizsardzību un mainīt iebrucēju stratēģiskos mērķus.

Liels panākums bija arī Krievijas melnās jūras flotes flagmaņa “Moskva” nogremdēšana un Krimas tilta spridzināšana, lai gan oficiāli ukraiņi atbildību par tā spridzināšanu nav uzņēmušies.

Vēl NBS majors uzsver, ka nebūdama NATO valsts Ukraina karo ar NATO ieroču sistēmām, kuru lietošanu karavīri apguvuši kara laikā.

Nozīmīgs panākums ir arī spēja saglabāt  gaisa spēkus, lai gan sākumā domāja, ka tie tiks iznīcināti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.