Sauszemes vēja parks “Tārgale”.
Sauszemes vēja parks “Tārgale”.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ventspils novadā atklāts lielākais sauszemes vēja parks 28

Ieva Ēvalde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Pirms dažām dienām Ventspils novada Tārgales pagastā tika atklāts lielākais sauszemes vēja parks Latvijā. Parks pieder Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražošanas un centralizētās siltumapgādes uzņēmumam “Utilitas”.

Plānots, ka vēja parks gadā saražos 155 GWh zaļās elektroenerģijas, kas būtu pietiekami, lai nosegtu vairāk nekā 50 000 mājsaimniecību gada patēriņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Utilitas” vēja parkā darbosies 14 turbīnas ar jaudu 4,2 MW. Tās izgatavojis pasaulē atpazīstamais turbīnu ražotājs “Vestas”.

Tiek lēsts, ka Tārgales vēja parks būtiski palielinās vēja enerģijas īpatsvaru Latvijā. Tas ir arī solis ceļā uz aktuālo enerģētikas, drošības un klimata izaicinājumu risināšanu Baltijas reģionā. “Strauja energoapgādes drošības stiprināšana visai Eiropai šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Vēja enerģijai Baltijas reģionā ir liels potenciāls, un tās attīstība ir vienlīdz svarīga gan klimata mērķu sasniegšanai, gan enerģētiskās drošības nodrošināšanai,” atklāšanas pasākumā uzsvēra “Utilitas Group” vadītājs Prīts Koits. “”Utilitas” sper ātrus un tālus soļus, lai būtiski palielinātu vēja enerģijas īpatsvaru, jo uzskatām, ka tas ir ātrākais un ilgtspējīgākais veids, kā reģionā panākt enerģētisko neatkarību, tāpēc esam patiesi priecīgi šodien atvērt Latvijā lielāko vēja parku, un mēs ceram, ka tas būs pirmais no vēl daudziem.”

Tārgales vēja parka detālplānojumu Ventspils novada dome apstiprināja 2011. gadā. Būvniecība tika uzsākta 2021. gada pavasarī un pabeigta 2022. gada vasarā. Investīciju kopējās izmaksas bijušas 75 miljoni eiro. Šī gada pavasarī “Utilitas Wind” iegādājās arī Grobiņas vēja parku ar kopējo jaudu 20 MW, kas šobrīd padara “Utilitas” grupu par lielāko vēja enerģijas ražotāju Latvijā. Igaunijā “Utilitas” attīsta gan jūras, gan sauszemes vēja parkus. Uzņēmuma mērķis ir audzēt ražošanas portfeli visā reģionā.

“Utilitas” konsolidētie ieņēmumi 2021. gadā bija 161 miljons eiro un aktīvi 486 miljoni eiro. Uzņēmums pieder “European Diversified Infrastructure Fund II”, kura aktīvus pārvalda “First Sentier Investors” un “Utilitas” valdes locekļiem piederoši uzņēmumi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.