Kultūra
Kultūrpolitika

Puntulis: Koncertzāles vieta nemainīsies, valdība atvēlējusi izcilāko zemes gabalu Rīgā6

Foto: ekrānuzņēmums no video

“Varu diezgan droši apgalvot, ka koncertzāle būs tieši tur. Savukārt, vai ēka būtu pilnībā vai daļēji jānojauc, vai jāpielāgo koncertzāles vajadzībām, to vēl nevar pateikt. Valdība koncertzālei ir atvēlējusi izcilāko zemes gabalu Rīgā,” RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” par to, ka Elizabetes iela 2 ir piemērotākā vieta koncertzālei, pārliecību pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Puntulim esot svarīgs gan ekspertu, gan arī sabiedrības viedoklis par to, kur būtu jāatrodas koncertzālei: “Mums nav vienalga – mēs vienmēr esam gribējuši dzirdēt ekspertu un sabiedrības viedokļus, taču ir jāsaprot, ka nekad šajā jautājumā nebūs vienota viedokļa. Nebūs tā, ka visi teiks, jā, šī ir tā ideālākā vieta koncertzālei”.

Arī arhitektu vidū esot dažādi viedokļi par koncertzāles atrašanās vietu un tie ir diezgan pretēji.

Puntulis skaidroja, ka Kultūras ministrija koncertzāles jautājumā ir paļāvusies uz akadēmiķiem, profesoriem, uz arhitektiem, kuriem esot milzīga pieredze arhitektūrā un pilsētplānošanā, uz viņu kā ekspertu viedokļiem.

“Es aicinātu novērtēt valdību, jo tā vienoti ir pateikusi, ka koncertzāle būs, un tā ir atvēlējusi koncertzāles būvniecībai izcilāko zemes gabalu Rīgā. Nevis paturot to sev, savām vajadzībām, lai tajā vietā ievietotu kādu valsts pārvaldes funkciju,” sacīja kultūras ministrs.

Saistītie raksti

Par to, vai ēka tiks nojaukta pilnībā, daļēji vai pielāgota koncertzāles vajadzībām, Puntulis vēlreiz teica, ka: “tas būs mūsu izcilo arhitektu rokās, tas būs viņu redzējums”.

Ministrs arī atkārtoti uzsvēra, – viņš neredz, ka pēkšņi varētu parādīties kāda valstij piederoša vēl izcilāka vieta koncertzāles būvniecībai kā Elizabetes ielā 2, bijušās Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas ēkas vietā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas