Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto. Scanpix/Andriy Popov

2,41 promilē uzbrauc velosipēdistam. Šoferīte tādā reibumā, ka izsaukta vēl viena “ātro” brigāde” priekš viņas 24

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Lasīt citas ziņas

Rīgas pilsētas tiesa rīdziniecei Gaļinai Repinai piespriedusi desmit mēnešu nosacītu cietumsodu un tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem par braukšanu 2,41 promiles reibumā un uztriekšanos velosipēdistam, kam nodarīja vidēji smagus miesas bojājumus.

Automobili Repinai neatņēma, jo noziedzīgā nodarījuma brīdī vēl nebija spēkā likuma grozījumi par transporta līdzekļu atņemšanu dzērājšoferiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesas sēdē neizskanēja informācija par apstākļiem, kas 44 gadus vecajai sievietei lika sēsties pie stūres tik lielā reibumā. Viņa bijusi tik noreibusi, ka pēc notikušā, izkāpjot no sava folksvāgena, nav varējusi paiet un bija nepieciešams izsaukt otru Neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāžu, kamēr pirmā darbojās ar notriekto velosipēdistu.

Sadursme notika 2022. gada 16. augustā plkst. 19.30, kad Repina stūrēja ārā no Rīgas pa Brīvības ielu aiz pagrieziena uz Brīvdabas muzeju un no otrās braukšanas joslas pārkārtojās uz pirmo, bet pārcentās. Savukārt noliktavas pārzinis Jānis ar velosipēdu brauca no darba Rīgā uz mājām Sužos.

“Braucu kādu metru no baltās līnijas pa labi. Tas bija viens brīdis – sitiens ar spoguli pa roku un tad es ar ķermeni noslīdēju gar automobiļa sāniem. Labi, ka neuzbrauca pa tiešo virsū. Automobilis pēc kāda gabaliņa apstājās. Cepuri nost arī to priekšā, kas redzēja sadursmi. Viens liecinieks uzreiz pieturēja un izsauca Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kāda sieviete pat speciāli izmeta loku pār tiltu, lai varētu atgriezties notikuma vietā,” atceras riteņbraucējs.

Jānim divās vietās bija lauzta gūža, kas laimīgi sadzija bez operācijas, kā arī sasists atslēgas kauls un roka. Divus mēnešus nolēkājis uz kruķiem. Repina pēc notikušā mēģinājusi ar cietušo komunicēt, bet Jānis nav vēlējies: “Ja būtu bijusi skaidrā, nekādu problēmu, visiem var gadīties, pats arī esmu autovadītājs, bet, ja cilvēks sēžas pie stūres tik lielā reibumā, tad man nav ko runāt…”

Apdrošinātāji Jānim seguši ārstniecības izdevumus, tiem iesniegts arī 850 eiro rēķins par velosipēdu un 80 eiro – par kreklu. Vīrietis cer arī uz morālo kompensāciju, jo joprojām bail sēsties uz velosipēda, liekoties, ka tūlīt atkal kāds var uzbraukt virsū, bet cerot, ka bailes pāriešot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.