Ekonomika
Bizness

“36. līnija” nepadodas – ver durvis citās telpās2


Restorāna “36.līnija” īpašnieks un šefpavārs Lauris Aleksejevs.
Restorāna “36.līnija” īpašnieks un šefpavārs Lauris Aleksejevs.
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Trīs dienas pēc paziņojuma par restorāna “36. līnija” piespiedu slēgšanu tā īpašnieks Lauris Aleksejevs nācis klajā ar ziņu, ka restorāns vēris durvis citviet Jūrmalā un strādās kā iepriekš. Arī jaunās restorāna telpas atrodas liedagā.

“Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka Lauris Aleksejevs nolēma uz laiku slēgt restorānu “36. līnija”, jo ilgstošais tiesāšanās process par restorāna atrašanās vietu kļuva traucējošs restorāna darbībai.

Kopš 2015. gada SIA “Lauris Restaurant Service” tiesājas ar vairākiem vides aktīvistiem par restorāna “36. līnija” atrašanās vietu.

Dabas aizstāvju vidū ir arī skandalozais Artūrs Priede, kas sākotnēji bijis pazīstams kā cīnītājs par brīvu Lielā Baltezera krastu, bet vēlāk tiesāts par kukuļa izspiešanu.

Pašlaik saistībā ar restorāna “36. līnija” atrašanās vietu ir atvērtas vairākas tiesvedības, bet neviena nav līdz galam izskatīta.

2019. gada pavasarī, pēc tam kad Jūrmalas apgabaltiesa atzina par prettiesisku Jūrmalas pilsētas būvvaldes saskaņojumu pārvietojamajai moduļu būvei Ragakāpas pludmalē – vienai no restorāna “36. līnija” ēkām –, Artūrs Priede paudis cerību, ka ēka jau tajā pašā gadā tiks nojaukta, kā arī uzsvēra, ka, viņaprāt, un arī tiesas ieskatā Valsts vides dienesta un Dabas aizsardzības pārvaldes amatpersonām ir pārāk formāla un pretimnākoša nostāja pret SIA “Lauris Restaurant service” būvniecības vēlmēm īpaši aizsargājamā dabas parkā “Ragakāpa”.

Saistītie raksti

SIA “Lauris Restaurant Service” dibināts 2007. gadā. 50% uzņēmuma pamatkapitāla pieder Laurim Aleksejevam un tikpat – Krievijas pilsonim Igoram Mališkovam.

Saskaņā ar “firmas.lv” informāciju 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums pārsniedza četrus miljonus eiro. 2018. gadu uzņēmums noslēdzis ar vairāk nekā 3400 eiro lielu peļņu. Šī gada sākumā SIA “Lauris Restaurant Service” bija 178 000 eiro nodokļu parāds.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lēnākā ekonomikas izaugsme Baltijā
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas Būvuzņēmēju partnerību turpmāk vadīs Gints Miķelsons
20 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus
20 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
43 minūtes