Šefpavārs Lauris Aleksejevs.
Šefpavārs Lauris Aleksejevs.
Publicitātes foto

4 iedvesmojošas pašmājību slavenības atklāj harmoniska dzīvesveida noslēpumu 0

Sakārtota ikdienas dzīve ikvienam nāk personīgas pieredzes un prakses rezultātā. Lai rastu harmoniju starp savu dinamisko ikdienu, darbu, pienākumiem, mājas dzīvi un bērnu audzināšanu un vēl atrastu laiku sev, universālveikals Stockmann aicināja sabiedrībā zināmas personības atklāt savus ieteikumus un ieradumus sava ritma veidošanā, un kopīgi meklēja veidus, kā mūsdienu spraigajā ritmā rast līdzsvaru starp darbu un personīgo dzīvi, iekļaut fiziskās aktivitātes, veselīgu ēšanu un atrast laiku sev un ģimenei.

LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 204
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Svarīgākās ir mūsu dzīvības, nevis Vitenbergs, bet kur vispār OIK pazudis?” Kreituse par kovidu un “noraktām” tēmām 48
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 68
23 stundas
Lasīt citas ziņas

Četras iedvesmojošas personības, TV un radio “sejas” – Dagmāra Legante un Maija Rozīte, māksliniece Ieva Bondare un šefpavārs, restorāna īpašnieks Lauris Aleksejevs dalījās savos sabalansēta dzīves veida noslēpumos, kā galveno izceļot prioritāšu plānošanu, noteiktus personīgos rituālus, iepirkšanās paradumus, maltīšu gatavošanas pamatprincipus, sevis lutināšanu un ģimenes notikumus.

Ieva Bondare: “Moderna, sakārtota un tīra vide svarīga, lai justos labi.”

Ieva Bondare, gleznotāja, trīs bērnu mamma, stāsta, ka vienota ritma atrašanai nepieciešama rūpīga plānošana. “Lai justos labi, man ir svarīga kustība, un, tā kā man nav raksturīgi ilgstoši sēdēt, tad lielākā dienas daļa norit, pārvietojoties kājām raitā solī – tas man ir svarīgi, lai nezaudētu možumu un nekavētu savlaicīgi ieplānotos darbus.”
Ieva uzsver, ka lai justos labi, viņai ir svarīga moderna, sakārtota un tīra vide. “Uzklāt skaistu galdautu, uzlikt salvetes, saskaņot ar gadalaikiem un svētkiem – skaistā vidē jūtos ļoti labi, un es ticu, ka ģimenes tradīcijas un ieradumus pārmantos arī mani bērni. Kā māksliniece mīlu krāsas un faktūras, un tas mani uzlādē, tādēļ būtiskas ir pat nelielas detaļas un pārmaiņas, lai būtu skaistāka vide – jauna vāze vai trauks, svaigi ziedi vai augs.” Ieva stāsta, ka atliek tikai nomainīt salvetes vai dvielīti virtuvē, un māja līdz ar vides nomaiņu iegūst svaigu izskatu. “Man jau kopš bērnības patika ieviest pārmaiņas, tādēļ tolaik pie esošajām iespējām dīvāna pārbīdīšana vai spilvendrānas nomaiņa bija vērā ņemams notikums.” Arī grāmatas ir būtisks elements Ievas mājās. Māksliniece uzsver, ka iedvesmojas no apkārtējās vides, stila un skaistuma, savukārt vēl kāds no nozīmīgiem enerģijas un iedvesmas avotiem ir apkārtējie notikumi un labi, patīkami cilvēki.”

Dagmāra Legante: “Kvalitatīvs un universāls apģērbs, kas kalpos ilgi!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Dagmāra Legante, TV šova Supernova vadītāja, raidījumu un pasākumu vadītāja un četru bērnu mamma uzsver, ka viņas dienas ritms varētu tikt dēvēts par visnotaļ haotisku, jo darba dienas ir saistītas ar individuāliem pasūtījumiem un projektiem, tādēļ nereti strādāt
sanāk arī brīvdienās vai vēlos vakaros. “Tāpēc sev un citiem man izplānots neliels dienas grafiks – darba tikšanās varu sākt no rīta, kad bērni jau ir skolā, savukārt visas tikšanās, filmēšanas un fotogrāfēšanas darbus noslēdzu pēcpusdienā, kad atkal ir bērnu izņemšana no skolām un dārziņiem, vešana uz pulciņiem, kam seko vakariņas, pasaciņas un miega rituāli.” Stāsta Dagmāra. “Realitātē 80% gadījumos spēju šajā grafikā iekļauties un atrast laiku veltīšanai sev, un tas attiecas arī uz apģērba iegādi. Tāpēc esmu sapratusi, ka labāk ir nopirkt kaut ko kvalitatīvu, kas kalpos ilgāk, un universālu par pievilcīgākām cenām, lai varētu valkāt ilglaicīgi un saskaņot ar jau esošo garderobi, atrodot odziņas savai garderobei, kuras būs iespēja valkāt un kombinēt vairākas sezonas. Izvairos piepildīt skapi ar tā saucamajiem ”modes kliedzieniem””.
Dagmāra iesaka veltīt sev kaut vai vienu stundu dienas laikā – tas vienkārši ir jāieplāno, jāatrod un aizbildināšanas ar laika trūkumu sev visbiežāk ir atruna. “Sevi ir jāciena un jāsaprot, ka viss, ko mēs sev neizdarām, mums atspēlēsies. Nepareizs uzturs – veselībā un izskatā, nesportošana – ķermeņa izskatā, laiks, ko nepavadām ar mīļajiem – dumpīgos bērnos un neapmierinātā dzīvesbiedrā. Savukārt laiks, ko neatrodam sev, padarīs mūs neapmierinātus.” Viņa dalās pārdomās. Savukārt ikdienā Dagmārai ir svarīga kopā būšana, un pat, ja bieži nesanāk visiem būt laikā mājās, ģimene cenšas, lai viena ēdienreize būtu visiem kopā. “Silts, kvalitatīvs ēdiens, kas pasniegts uz skaistiem, kaut vienkāršiem traukiem, un ēdienreize sagādā prieku visiem!” Dagmāra piebilst.

Lauris Aleksejevs:”Sagatavoju sarakstu, ietaupu laiku un atviegloju iepirkšanās procesu.”

Lauris Aleksejevs, šefpavārs un restorāna 36. līnija īpašnieks, iecienītu TV raidījumu vadītājs
“Mana ikdiena no ierastā darba laika atšķiras ar to, ka rīta stundas ir pakārtotas mājas darbiem, ģimenes rituāliem un bērnu sagatavošanai skolas dienai. Pēc tam seko iecienīto brokastu – auzu pārslu apliešana ar karstu ūdeni, un, kamēr graudi uzbriest, tikmēr man ir pusotra stunda laika, lai izietu pastaigā ar suni pa mežu.” Lauris ļauj ieskatīties savā ikdienā. “Savukārt, sākot no agra pavasara līdz vēlam rudenim, cenšos arī nopeldēties Lielupē – vismaz ielīst aukstajā ūdenī un atsvaidzināties, jo tas spēcina imunitāti un sniedz enerģijas lādiņu turpmākajai dienai.
Plānojot maltītes mājās, Lauris aicina ievērot savu daudzu gadu laikā rasto pieredzi – nepirkt vairāk, nekā spēj apēst. “Tā ir māksla nepirkt nevajadzīgi daudz, tādēļ ēdienu iegādājamies divām dienām uz priekšu, neapmeklējot pārtikas veikalu biežāk.” Kā lielisku plānošanas veidu Lauris iesaka pierakstīt – kādus produktus kurai dienai iegādāties pagatavošanai mājās, tādējādi veidojot produktu un sagatavju sarakstu. Savukārt vienmēr ledusskapī glabāt nepieciešamo minimumu jeb produktus, kuriem noteikti mūsu mājās vienmēr jābūt – citrons, sinepes un mārrutki, biezpiens, garšvielas un ingvers.
Lauris skaidro, ka, dzīves intensitātei palielinoties, ēdiena pagatavošanai nevaram atļauties veltīt tik daudz laika kā agrākos laikos.Tādēļ mūsdienīgi lielveikali, ar profesionālu meistaru komandu, piedāvā dažādus risinājumus, piedāvājot atvieglot ēdiena gatavošanas procesu un nodrošinot, lai ikdienas maltīte būtu vienlīdz kvalitatīva, garšīga, veselīga un no svaigākajiem produktiem.

Thank you chef for that great experience. Fish was amazing 😉

A post shared by Doron Stephan Laurent (@doronlaurent) on

Maija Rozīte: “Skaistuma un labsajūtas rituāli iedvesmo mani būt labai!”

Maija Rozīte, Radio un TV programmu vadītāja, divu bērnu mamma: “Skaistuma un labsajūtas rituāli iedvesmo mani būt labai visās dzīves lomās!” viņa stāsta. “Mans katras dienas ritms ir pietiekami spraigs, un tāpēc visa izdošanās pamatā ir laika un loģistikas plānošana. Iespējams, daudziem tas izklausās kā vergošana un pakļaušanās plāniem un rāmjiem, taču es, kā strādājoša, aktīva mamma, jau sen esmu sapratusi, ka vienkārši esmu plānotāja tips, un iespēja visu pagūt, rūpīgi saliekot visas lietas pa plauktiem, rada man nepieciešamo komforta un miera sajūtu. Tikai tad ir iespējams paspēt visu – gan pavadīt laiku ar ģimeni, veltīt laiku darbam, mājas un virtuves rūpēm, kā arī pievērsties sev, kas ir panākumu un izdošanās atslēga, lai cik egoistiski tas kādam šķiet.” Maija stāsta, ka laiks sev viņai nozīmē sportošanu, satikšanos ar draudzenēm, kino, teātri, koncertus, ceļojumus, skaistumkopšanas procedūras un pat vienkāršu pavizināšanos mašīnā – vienatnē un ar savu mūziku, pagrieztu uz pašu skaļāko! “Mana pārliecība ir, ka tikai tad, kad varam atļauties šīs savas sievišķīgās lietiņas un darīšanas, pietiek spēka un iedvesmas būt labai visās citās dzīves lomās!”

🐆 cik forši, ka šodienas mode dod oficiālu atļauju (bez taisnošanās par ne pārāk labu gaumi😎) aizņemties kaut ko no šī graciozā minkas motīviem…🐾 Bet vispār man liekas, ka tā kažoka raksts arī tik labi ilustrē to, cik jebkas šai pasaulē ir neviennozīmīgs. Raibs.🌈 Ups & downs.⬆️⬇️ It visā. Bet tas jau arī visu padara dzīvu.💥 Un interesantāku.🙈 Un jā, protams, ir tās dienas, kad šķiet, ka neizdodas tieši nekas.🤯 Un visi iespējamie spēki sazvērējušies. Vai tu no rīta ieskaties spogulī, bet no ieraudzītā rodas vēlme līst atpakaļ migā…😬😄 Toties ir tik labi apzināties, ka visam ir savi risinājumi. Turklāt ne viens vien… 💯 #happenstothebestofus #izjutisavuritmu #stockmann #stockmannriga

A post shared by Maija Rozīte – Krištopane (@maijarozite) on

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kokteilis
Tev šodien derētu ieklausīties tajā, ko saka apkārtējie! Horoskopi 15.maijam
12 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs intervijā paziņo, ka, dzīvojot britu karaliskajā ģimenē, esot juties kā “dzīvnieks zooloģiskajā dārzā” 34
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Modes māksliniece un svaigēšanas piekritēja Šeila septiņas dienas iztikusi bez pārtikas un ūdens, jo cerējusi uzveikt artrītu 53
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Latviešu Žanna D’Arka!”: par Magones Šutovienes dzīvesstāstu rakstīs grāmatu 46
20 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 204
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Svarīgākās ir mūsu dzīvības, nevis Vitenbergs, bet kur vispār OIK pazudis?” Kreituse par kovidu un “noraktām” tēmām 48
1 diena
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 68
23 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tev šodien derētu ieklausīties tajā, ko saka apkārtējie! Horoskopi 15.maijam
12 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 12
9 stundas
Lasīt citas ziņas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 15. līdz 21. maijam: kādas vēlmes piepildīsies
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: Krišjānis, Elfa, Elvita un Aivita 1
19 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien uzmanies no pārāk skaļiem paziņojumiem, tevi var pārprast! Horoskopi 14.maijam
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tēti, lūdzu, piedod man…”: princis Harijs nosūtījis atvainošanās vēstuli savam tētim, princim Čārlzam 17
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Baiba Indriksone atklāj līdz šim nezināmu faktu par savu dzīvi: gluži kā filmā “Limuzīns Jāņu krāsā” 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķis Ralfs Eilands iesmej par vīriešiem, kas cenšas iepazīties internetā: “Jēziņ, čaļi, nu kas ar jums? Mēs esam grimstošs kuģis!” 11
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Paziņo, kur atklāts vislielākais jauno Covid-19 gadījumu skaits 9
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvija saslimstības ziņā pakāpusies līdz sestajai vietai: turpinās saslimstības ar Covid-19 pieaugums 42
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijas hokeja izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē zaudē Šveicei 5
9 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Viņķele: “Latvijā visus nevakcinētos sauc par nozombētiem vakcīnidiotiem, bet nedrīkst jaukt piesardzīgos ar “antivakseriem”! 204
17 stundas
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 12
9 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
Neredzamie Rīgas hosteļi: Kā ir gulēt vienā istabā ar ballētājiem, kurjeriem, celtniekiem un pat bezpajumtniekiem 19
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Dažviet gaidāms pērkona negaiss. Laika prognoze sestdienai
15 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Cerīgais jūnijs, kad varēs nevilkt maskas un doties uz koncertiem! Pavļuts brīdina, ka jāgatavojas revakcinācijai 68
23 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Liecinieki teica, ka viņš vispār neesot bremzējis.” Ģenerālis Vectirāns nāvējoši sabraucis sirmgalvi 210
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Kas notiks, ja Latvijā aptrūksies “AstraZeneca” devas otrajām potēm? Skaidro veselības ministrs Pavļuts 46
1 diena
KO
kokteilis.lv
Ziņas
FOTO, VIDEO. Amerikas pludmalē izskalots plēsīgs “briesmonis”, kas mitinās tikai okeāna visdziļākajā dzelmē 11
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: Krišjānis, Elfa, Elvita un Aivita 1
19 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Infektoloģe atklāj, ko par vakcinēšanos pret Covid-19 var dzirdēt slimnīcas gaiteņos 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Strenču novadā nofilmē lāču mammu ar trim mazuļiem 13
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kad vēders kurkst un laika maz: ātri pagatavojamā pica pannā 4
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Baiba Indriksone atklāj līdz šim nezināmu faktu par savu dzīvi: gluži kā filmā “Limuzīns Jāņu krāsā” 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Tēti, lūdzu, piedod man…”: princis Harijs nosūtījis atvainošanās vēstuli savam tētim, princim Čārlzam 17
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Atklātas neatbilstības sniegtajos datos un virkne neparastu un aizdomīgu sagadīšanos… Zinātnieku grupa apšauba “Sputnik V” datus 18
22:13
PA
Pēteris Apinis
Laukos
“Šo inžu dēļ nedzimst bērni, vīriešiem nestāv, bērniem psihomotori traucējumi!” Pēteris Apinis par pesticīdiem un postu, ko tie nodara dabai un cilvēkam 12
22:10
LE
LETA
Ziņas
Latvijas hokeja izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē zaudē Šveicei 5
21:18