Publicitātes foto

5 ieteikumi Ziemassvētku svinēšanai: eglīte pie griestiem, viesu gādāti groziņi un radošās darbnīcas 0

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki un Jaunais gads. Mēs visi cenšamies rūpīgi un atbildīgi gatavoties tam, lai svētki būtu izdevušies, krāšņi un atmiņā paliekoši. Lai Ziemassvētki būtu skaisti un gaiši nosvinēti, kā arī godam sagaidīts Jaunais gads,Biznesa augstskolas Turība absolvente un pasākumu organizētāja Annele Rogozina iesaka apvienot klasiskās vērtības un inovatīvus un radošus risinājumus. Savā viedoklī viņa stāsta, kā pārsteigt cilvēkus svētkus un kā izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām.

Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt 30
Lasīt citas ziņas

1. Ziemassvētku pasākums ar rozīnīti!

Foto – Reuters/LETA
CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākumam noteikti jābūt ar kādu rozīnīti, odziņu, kas notikumu padara krāšņāku un paspilgtina! Tikai paēst, padzert un padejot vairs nevienam nav interesanti, tas ir nedaudz novecojis stils. Tāpēc ir jābūt rozīnītei – tas var būt kāds īpaši noteikts dresscode, izveidota meistarklase vai darbnīca, kur viesi var iesaistīties. Ja agrāk visiem patika sēdēt un skatīties, ka viņus izklaidē, tad tagad cilvēki ir jāiesaista pasākuma norisē, jādod iespēja darīt, izpausties un radīt pašiem! Vel jo labāk, ja pēc pasākuma ir pašu izgatavota neliela lieta vai dāvaniņa, ko paņemt līdzi uz mājām vai uzņēmumu, priecējot sevi vai dāvinot kādam citam. Plānojot jāliek lietā izdoma un iztēle, klasiskās vērtības ir laba lieta, taču procesam jāpieiet arī radoši un inovatīvi. Es esmu sajūtu cilvēks! Atmosfēru pasākumā rada sajūtas, mūzika, smaržas, interjers – viss kopums, kas ir apkārt, spēj radīt lielisku harmoniju, tāpēc nozīmi jāpievērš visam, pat mazākajai detaļai.

2. Sava mode arī pasākumu rīkošanā

Foto: pixabay

Mode nav tikai apģērbu un apavu pasaulē, bet arī pasākumu rīkošanā. Šajā nozarē mode arī ir cikliska, ik pēc kāda laika mēs atgriežamies pie pārbaudītām vērtībām. Ja iepriekš aktuālas bija tēmas ar nereālām, pārdabiskām iezīmēm, tad tagad esam atgriezušies pie klasiskām, dabiskām un zināmām vērtībām. Ja tā ir mūzika, tad dzīvā mūzika, ja aktivitātes vai izpriecas, tad tas nebūs ekrānā dejojošs digitālais cilvēciņš, bet gan pašu rokām darinātas dāvaniņas, sajūtu radīšana. Cilvēkiem tas patīk. Aktuāli ir paraudzīties nesenās vēstures lappusēs, atrodot ko tādu, kas šobrīd ir nedaudz piemirsts, varbūt daudziem pat nezināms. Varētu teikt, ka modē ir klasika – cilvēkiem patīk atgriezties pie pārbaudītām vērtībām.

Visi nekad nebūs apmierināti, tam nav jābūt pašmērķim, uz to nav jātiecas. Pirmais pamatlikums, kuru arī pati sev esmu nospraudusi – jātiecas uz vairākumu, un ņemot vērā, ka tas ir bizness, tad jāstrādā tā, lai klients/pasūtītājs vienmēr būtu gandarīts. Tas iet roku rokā, ja viesi būs priecīgi, tad jau arī pasūtītājs uzskatīs pasākumu par izdevušos.

3. Klasiskās vērtības ar radošu pieeju

Foto: Shutterstock

Lai gan klasika vienmēr ir klasika un īstas, zaļas un skaistas eglītes vienmēr ir un būs vērtība, šobrīd aktualitātēs ir arī ļoti radoša pieeja, – eglītei obligāti nav jābūt dabiskai vai mākslīgai, taču jāsaglabā klasiskais eglītes veidols. Ir iespējams paraudzīties no cita skatu punkta, izveidojot ko interesantu un nebijušu. Piemēram, salieciet grāmatas eglītes formā vai transformējat uzņēmuma logotipu, kas pārtop par eglīti. Ideja ir tā pati, taču pieejas tai var būt ļoti dažādas un radošas.

Sabiedrībā aizvien populārāks kļūst veselīgs dzīvesveids, kas skar arī ēšanas paradumus, līdz ar to arī svētkus, jo visiem zināms, ka bagātīgi klāts galds ir gandrīz katru svētku sastāvdaļa. Viena no šī brīža tendencēm ir katra viesa nests cienasts – tas, kas viņam pašam vislabāk iet pie sirds, vai arī īpaši noteikta svētku galda tematika attiecīgajam pasākumam.

Tāpat vērts pieminēt trīs principus, pie kuriem pieturēties pasākuma rīkošanā. Tās ir rūpes par cilvēka sajūtām, lai viņš justos labi, ērti, omulīgi. Jāiekļauj pārsteiguma moments, jāizveido ko tādu, kas ir ne tā kā parasti, piemēram tā pati Ziemassvētku eglīte, kas varētu būt piestiprināta pie griestiem un apgriezta otrādāk – cilvēki to pamanītu, tas raisītu uzmanību. Un emocijas – darīt visu tā, lai cilvēkos radītu prieku, smaidu, smieklus un pozitīvas emocijas. Tas ir pamatlikums, lai svinības izdotos.

Latvietis ir svētku svinētājs, kas balansē starp kluso un reliģisko, bet otrā pusē ir tāds jaunais un radošais latvietis, kuram svētkos patīk izmēģināt inovatīvas un radošas pieejas, lai notikumu padarītu krāšņāku un interesantāku.

4. Plānot laicīgi

Foto: Shutterstock

Laiks, kas jāpavada plānojot pasākumu, atkarīgs no tā, kādas ir vēlmes un idejas. Ja klients izvēlas specifiskas lietas, kuras nepieciešams iekļaut pasākuma norisē, tad, protams, plānot jāsāk laicīgāk. Ja vērtējam Latvijas aritmētiski vidējo pasākumu, piemēram, Ziemassvētku balli, kas ir krāšņa, atmiņā paliekoša, bet ne ļoti pārsātināta un pārpildīta, tad aptuveni 2-3 mēnešu laikā to var noorganizēt. Viena no pirmajām lietām, kas jāizdara – jārezervē telpas notikumam, citādāk var būt tā, ka ir gatavs plāns, bet izrādās, ka nav vietas, kur šo plānu īstenot. Tas nav viegls process, jārēķinās ar nelielu adrenalīna un stresa klātbūtni plānošanas laikā, bet nevienu pasākumu nevar sarīkot bez stresa – tā ir normāla, ikdienišķa piedeva darbam, bez tā nevar. Pasākumu organizētājs ir tas, kas nodrošina klientam mieru, visu stresu uzņemoties pats.

5. Uzticēties profesionāļiem

Foto: Shutterstock

Ir gadījumi, kad nākas novērot tādu nereālu attieksmi cilvēkos, kad par ļoti mazu budžet vēlas ļoti greznu pasākumu – to nav iespējams izdarīt. Tāpat vēl nav izpratnes par to, kas tad īsti ir pasākumu organizētājs, jo dažkārt šis pienākums tiek uzticēts sekretāriem, biroju vadītājiem vai kādam radiniekam. Galu galā, rezultāts ir tāds, ka nauda, darbs un laiks tiek ieguldīts, bet pasākums īsti nav izdevies, jo plānošanas procesā tiek pieļautas būtiskas kļūdas.

Vēl kāda ne pārāk pozitīva iezīme, ko esmu novērojusi – pasākumi mēdz būt pārsātināti ar aktivitātēm. Labāk vienu vai divas spēles/aktivitātes vakara gaitā, bet, lai visi pagūtu piedalīties un izbaudīt, gūstot pozitīvas emocijas. Nevajag pārsātināt pasākumu, tad būs sajūta, ka visa bija tik daudz, bet īsti neko izdarīt nepaspējām. Notikumam jāpaliek atmiņā, cilvēki vēlēsies uztaisīt bildes, aprunāties neformālā gaisotnē, dalīties atmiņās un piedzīvojumos – visam jānotiek nepiespiesti, mierīgi un strukturēti. Jārada cilvēkos svētku sajūta!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Ukrainas tautas apņēmība un spēks turpina iedvesmot: Lielbritānijas karalis uzrunā ukraiņus
TESTS: 10 jautājumi – cik daudz patiesībā tu zini par Ukrainu?
Labāk nepiedalies riskantās aktivitātēs: pastāv iespēja pazaudēt kaut ko dārgu! Horoskopi 25. februārim
Kokteilis
FOTO. Kokaīns, marihuāna un atkritumu tvertne, kas “skatās uz viņu”: princis Harijs pēc vaļsirdīgām atklāsmēm tagad saskaras ar nopietnām problēmām
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lavrova lidmašīnai beigusies degviela, taču brazīļi atsacījušies to uzpildīt
Kāds pāris loterijā laimē vienu miljonu. Sapnis par jaunu māju netiek piepildīts, jo sieviete negaidīti pazūd
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Diāna, Dina un Dins
Kokteilis
FOTO. Kā norit princeses Keitas Midltones atveseļošanās pēc operācijas?
Kokteilis
VIDEO. Aizdomu pilnā Magone dodas uz Rīgu, lai kavalieri Toļiku pieķertu melos
Kokteilis
“Šī ir viena no sensitīvākajām tēmām, par ko runāt…” latviešu vīrieši diskutē, vai izmēram ir nozīme
TESTS. Kurš precēsies, bet kurš iekūlies skandālā? Cik labi tu zini jaunākās “klačiņas” no slavenību dzīves?
Kokteilis
Nedalies ar viņiem noslēpumos: 4 zodiaka zīmes, kuras nemāk glabāt noslēpumus
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
TV24
Smiltēns: Pat tantei ar gurķu burku ir sava loma valsts aizsardzības mehānismā
Interneta lietotāju sašutumu izpelnījies sabiedrisko mediju portālā publicētais “Cūku komikss” par karu Ukrainā
Ukrainas tautas apņēmība un spēks turpina iedvesmot: Lielbritānijas karalis uzrunā ukraiņus
TV24
Vēsturnieks: Globāli sankcijas pret Krieviju ir kļūda – tagad viņi savu naudu vienkārši “groza” iekšienē
TV24
Zvērināts advokāts: Grozīt Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs. Tas tiek darīts četras reizes gadā
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
VIDEO. Atkal satikušies pasaulē garākais vīrietis un īsākā sieviete
Ieklausieties savā iekšējā balsī! Horoskopi 24. februārim
Kokteilis
VIDEO. Markus Riva atklāti par jaunu dzīves pieredzi: “Tas ir fiziski grūti, uzbudināties nevar!”
Kokteilis
Ikšķiles restorānā viesojusies vampīru sāgas “Krēsla” zvaigzne – atklājam vizītes detaļas!
TESTS. Vai tu esi gudrāks par mākslīgo intelektu?
FOTO. Publikas mīlulis, Rīga ZOO tīģeris Augusts svin sesto dzimšanas dienu; viņam sagatavota īpaša dāvana
Nebaidies izmēģināt kaut ko neparastu un rīkojies ārpus rāmjiem! Horoskopi 23. februārim
Uzzini, kāda ir saderība mīlestībā pēc abu partneru acu krāsas
Kokteilis
VIDEO. “Es pat iedomāties nevarēju…” Baiba Sipeniece-Gavare aizkustinošā video par bērnības sapņu piepildījumu
Kokteilis
FOTO. Karalis Čārlzs pirmajā klātienes vizītē kopš paziņojuma par diagnosticēto vēzi atklāj, kas viņu noved līdz asarām
TV24
Rektore par izglītības reformu: Sanāk, ka mēs gribam, lai ārpus Rīgas nekas nenotiek un visi koncentrējas tikai Rīgā
23:00
Veselam
Augi uz lāvas pirtī. Galvgalī liekam vīgriezes, jasmīnus, lavandas!
22:37
TV24
Zvērināts advokāts: Grozīt Krimināllikumu ir mūsu Saeimas hobijs. Tas tiek darīts četras reizes gadā
22:07