Top jauns latviešu seriāls un filma "Tur".
Top jauns latviešu seriāls un filma "Tur".
Publicitātes foto

6 latviešu filmas “TUR” galvenie varoņi: kas skatītājiem par viņiem jāzina? 0

16. augustā uz Latvijas kinoteātriem nonāca LMT un režisora Ulda Cipsta filma “TUR” – intriģējoša drāma par attiecībām virtuālajā un reālajā pasaulē. Filmai rudenī sekos arī tāda paša nosaukuma seriāls. Iepazīsti filmas un seriāla galvenos varoņus!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Galvenās lomas filmā atveido jaunā un daudzsološā aktrise Ilva Centere, skatītāju mīlestību jau iemantojušie aktieri Artūrs Skrastiņš, Regnārs Vaivars un Ināra Slucka, kā arī jaunais talants Kārlis Kušķis. Savukārt seriālā līdztekus jau minētajiem aktieriem nozīmīgas lomas atveido aktieris Ģirts Jakovļevs un aktrise Maija Arvena.

Filmā un seriālā ģeniālās informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas pasaule sabrūk acu priekšā – viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par jukušu. Izmisumā viņa paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda personību un turpina attiecības ar Gundegu nu jau virtuālajā pasaulē.

GUNDEGA (aktrise Ilva Centere)

CITI ŠOBRĪD LASA

Gundega ir daudzsološa, pašpārliecināta un mērķtiecīga IT speciāliste modernā tehnoloģiju uzņēmumā. Savus pārdzīvojumus nekad atklāti neizrāda, patīk visu plānot un kontrolēt. Kad Gundegai aprit 14 gadi, vecākiem piesakās mazais brālis, un meitene uz laiku tiek aizsūtīta dzīvot pie vectēva. Gundega, juzdamās ģimenes atstumta, pievēršas dažādām subkultūrām, taču negūst gandarījumu un sāk aizrauties ar digitālajām tehnoloģijām. Šī pasaule Gundegai šķiet daudz stabilāka un kontrolējamāka nekā reālā. Kad Gundegas mazajam brālim ir 3 gadi, vecāki zaudē darbu un, lai uzturētu ģimeni, nolemj doties uz strādāt uz ārzemēm. Brālis un māsa paliek vectēva aizbildniecībā. Likumsakarīgi, ka tieši brālis un vectēvs ir Gundegas vistuvākie cilvēki.

RAIMONDS (aktieris Regnārs Vaivars)

Raimonds ir fotogrāfs, Gundegas mīļotais vīrietis. Absolūts pretstats pašai Gundegai – pašpārliecināts, straujš, spontāns un sarkastisks jokotājs. Dzīves baudītājs, kurš arī Gundegai liek ticēt, ka pasaule var būt priecīga. Abu attiecības pēdējos gados vairāk atgādina samierniecisku līdzās pastāvēšanu, ko Gundega gan pati nekad neatzīst, jo ir pārliecināta, ka viņai viss izdosies daudz labāk nekā viņas vecākiem. Raimonds Gundegu mīl, bet neprot to līdz galam tā īsti izrādīt.

ĒRIKS (aktieris Artūrs Skrastiņš)

Ēriks ir Gundegas kolēģis. Ļoti talantīgs speciālists – IT sistēmu tehniskais arhitekts. Rūpju cilvēks. Uz iekšu vērsts, mērķtiecīgs. Viņš viegli savieno ideju ar tās realizāciju. Ērikam ļoti svarīga ir motivācija. Savā dzīvoklī Ēriks ierīko “bitkoin raktuves” ar neticamas jaudas datoriem. Apziņa “gribu būt miljonārs, tad būšu laimīgs” Ērikā nesnauž. Viņš grib ģimeni, grib būt gādīgs vīrs un tēvs, taču pirms tam jātiek pie tādas naudas, lai viņa bērniem un sievai nekad nebūtu jāknapinās, kā tas bija ar viņu un viņa vecākiem.
UNA (aktrise Ināra Slucka)
Gundegas priekšniece, biznesa sieviete, skarba un tieša, uz rezultātu orientēta. Attiecībās viņai nav paveicies, un viņa savu sievišķību “slēpj” darbā un pienākumos. Viņas dzīves lielā mīlestība, kas sniedz patiesu piepildījumu, ir mazā meitiņa, kurai kustību traucējumu dēļ vajadzīgas īpašas rūpes un uzmanība.

KLĀVS (aktieris Kārlis Kušķis)

Gundegas mazais brālis. Taisnības un patiesības cīnītājs, kurš uzskata, ka pasaules glābšana ir katra paša rokās, turklāt ikviena cilvēka atbildība un uzdevums. Iedvesmojoties no pasaules tendencēm, viņš “piekopj” zaļo dzīvesveidu, saudzējot dabas resursus visos iespējamos veidos, atsakās no gaļas uzturā un cenšas traucēt “piesārņotāju” darbību. Tajā pašā laikā Klāvs nekādi nespēj uzsākt sarunu ar meiteni, kura viņam patīk.

VECTĒVS (aktieris Ģirts Jakovļevs)

Bijušais specvienības kaujinieks. Ar asu prātu apveltīts un ļoti dzīvesgudrs, pieredzējis vīrietis. Visu dzīvi mīlējis tikai vienu sievieti – savu sievu. Uzskatos principiāls un konservatīvs, taču aiz ārējās stingrības slēpjas bezgalīga mīlestība pret mazbērniem un pastāvīgas rūpes par viņu labklājību.

BRĀĻA DRAUDZENE (aktrise Maija Arvena)

Pašnodibinātas vegānu bandas vadone, skolas autoritāte. Aizrāvusies ar pasaules glābšanu un cīņu par taisnīgumu.

Filma “TUR” tiek demonstrēta Latvijas kinoteātros, bet seriāls ar tādu pašu nosaukumu rudenī būs skatāms LMT Viedtelevīzijā. Seriāla režisors ir Uldis Cipsts, scenārija autori – dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce un aktieris Artūrs Dīcis. Pie scenārija strādājis arī pieredzējušais fantāzijas seriālu autors Aleksejs Karaulovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.