Foto: Unsplash

7 lietas, kas atšķir mīlestību no iekāres 0

Vai tu zini, kāda ir atšķirība starp mīlestību un iekāri? Ir svarīgi saprast, ka tas nav gluži viens un tas pats.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Romantisku attiecību sākumā daudzi cilvēki bieži vien jauc iekāri ar mīlestību – un tas ir normāli. Būdami cilvēki, mēs diezgan ātri pieķeramies viens pie otra, jo vēlamies izjust prieku, laimi un izbaudīt kopā jaukus brīžus. Diemžēl ne vienmēr tā ir mīlestība.

Lūk, daži droši veidi, kas palīdzēs atšķirt mīlestību no iekāres.

1. Vēlme pārsteigt ar ārējo izskatu

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas nav nekas pārsteidzošs, ja vēlamies sava mīļotā cilvēka acīs izskatīties lieliski. Taču jāatzīst, ka tas prasa daudz laika. Flirts un skaists vizuālais tēls ir lielisks veids, kā izrādīt simpātijas, taču piekritīsi, ka tad, kad runa ir par īstu mīlestību nav svarīgi, kas tev ir mugurā. Svarīgi ir būt šī cilvēka tuvumā un baudīt brīžus kopā.

2. Iekāres pamatā ir fiziskā pievilcība

Foto: Pixabay

Attiecības, kas balstītas tikai uz iekāri ir ļoti virspusējas. Interesi raisa tikai un vienīgi cilvēka ārējais izskats un baudas gūšana. Mīlestība ir kaut kas vairāk – ir svarīga komunikācija, laimes sajūta un laiks, kas lieliski pavadīts kopā.

3. Iekāre mudina teikt to, ko otrs vēlas dzirdēt

Attiecībās, kuru pamatā ir tikai iekāre vienam pret otru, cilvēki dažkārt ir mākslīgi un pārspīlēti cenšas būt ideāli. Diemžēl nav iespējams tādam būt visu laiku un agri vai vēlu, patiesība nāk gaismā.

Mīlestība ir patiesa, tāpēc ar savu otru pusīti jūs spējat diskutēt par dažādām tēmām un izteikt atšķirīgus viedokļus, tas nenozīmē, ka esat nesaderīgi.

4. Iekāre ir virspusēja, mīlestība liek paraudzīties dziļāk

Foto: unsplash

Attiecības, kuru pamatā ir iekāre, ir maldinošas. Tās liek justies tā, it kā jūs būtu satikuši grieķu Dievu vai Dievieti, bez jebkādiem trūkumiem. Tā mīl tikai fizisko ķermeni, ko redzi un jūti intīmos brīžos.

Kad esam iemīlējušies, mēs mācāmies ielūkoties otrā cilvēkā dziļāk. Ne vienmēr mēs iemīlamies fiziskajā ķermenī, bet cenšamies izzināt otra iekšējo pasauli – dvēseli, mērķus, dzīves pieredzi, vienā vārdā sakot, cenšamies iepazīt viņa iekšējo skaistumu. Mīlestība arī otra trūkumus spēj padarīt par plusiem.

Reklāma
Reklāma

Iekāri neinteresē tavas personiskās problēmas

Ja atiecības balstītas uz iekāri, tad vidrīzāk tu nevēlēsies dalīties ar savām domām un jūtām, jo baidīsies parādīt savas vājās puses un nevēlies, lai otrs cilvēks mainītu viedokli par tevi.

Mīlestībā ir pretēji, jūs uzticaties viens otram, jūtat vajadzību dalīties ar jūtām un domām, jo zināt, ka viņš tevi saprotīs un atbalstīs.

Iekāre rada klusumu, no kura nevar izvairīties

Iekāres pamatā ir tikai sekss. Tātad agri vai vēlu gaidāmi neveikli klusuma brīži, jo jūs vienkārši nezināsiet par ko runāt. Mīlestībā savukārt primāri ir cilvēks ar ko tu esi un sekss tikai pēc tam.

5. Mīlestība stimulē iztēli un liek domāt par nākotni

Foto: Unsplash

Iekāre ļauj pārim baudīt fiziskās tuvības mirkļus, taču, kad tu esi iemīlējies, tu vienkārši vēlies vairāk. Esot iemīlējies, tu sāc domāt par nākotni, par kopdzīvi, par laulībām un bērniem.

Mīlestība rada vēlmi būt ar otru cilvēku kopā visu mūžu, mosties viņam blakus ik rītu un veidot kopīgus nākotnes plānus, kamēr iekāre ilgst tikai kādu brīdi, līdz tā pāriet un jūs katrs ejat savu ceļu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.