Publicitātes foto

9 Ziemassvētku filmas brīvdienām: No klasiskām vērtībām līdz jaunākajām komēdijām 0

Filmas, ko skatīties gadu no gada, jau zinot no galvas katru dialogu un filmas, kuras vēl nav redzētas – Shortcut, kas pieejams arī Helio iTV, piedāvā īpašu Ziemassvētku filmu izlasi. Tajā padomāts gan par pašiem mazākajiem skatītājiem, gan amerikāņu komēdiju cienītājiem, gan svētku brīnuma un īstā prieka meklētājiem ar tādiem darbiem kā “Viens pats mājās”, “Bize un Neguļa”, “Sliktās mammas 2”, “Trakā Ziemassvētku ballīte birojā” un citiem.

Reklāma
Reklāma

Filmas, kas nezaudē svētku maģiju

Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu 22
Lasīt citas ziņas

Harijs Poters un Filozofu akmens (Harry Potter and the Philosophers Stone) ir ne vien īstā filma ar ko sākt iepazīt maģijas burvību, bet arī – lieliska Ziemassvētku noskaņas radītāja. Vienā no klasiskākajām filmas ainām milzis Hagrids, pirms svētkiem cauri putenim uz jauno burvju skolu velk par sevi vēl milzīgāku egli. Tā izgreznota visus priecē Cūkkārpas galvenajā zālē. Un katrs, kurš ik gadu Ziemassvētkos saņem vienas un tās pašas zeķes vai džemperus, īpaši spēs personificēties ar Vīzliju bērniem, kad tie atver dāvanu saiņus ar jau skaidri paredzamajām šallēm.

Pirms desmit gadiem tieši svētku laikā uz ekrāniem iznāca ģimenes filma “Mārlijs un es” (Marley & Me), kas nu kļuvusi par svētku klasiku – aizkustinošs stāsts par to, kā jauns, precēts pāris, nejūtoties gatavs bērniem, pieņem ģimenē labradoru kucēnu, kura palaidnības ir īsts izaicinājums. Mārlijs kļūst par īstu ģimenes locekli un vēlāk ar viņu kopā aug arī ģimenes bērni. Filma nav tikai par Ziemassvētku laiku, tomēr nevienu dzīvnieku mīļotāju vienaldzīgu neatstās skats, kā Mārlijs, cenšoties no eglītes noraut rotājumu virteni, līdzi parauj arī visu koku. Ģimeniskais un aizkustinošais stāsts būs tieši laikā kopīgam filmu vakaram ar bērniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Decembris nav iedomājams vismaz vienu reizi nenoskatoties “Viens pats mājās” (Home Alone). Lai gan lielākā daļa noteikti spēj citēt teju katru filmas ainu, tomēr tāpat ik reizi, kad mazais Kevins kāpj lejā no otrā stāva, saprotot, ka ir palicis viens visā milzīgajā mājā, nedaudz aizraujas elpa. Turklāt visi, kas piedzīvojuši lielāku radu saietu svētku laikā, noteikti spēs saprast, ka tādā jampadracī patiesi ir iespējams arī kādu aizmirst! Tas viss, papildināts ar jokiem, kas arvien liek smieties, kā pirmo reizi skatoties, šo filmu ir padarījis par īstu klasiku.

Īpaši jaunākajiem ģimenes locekļiem

“Bize un Neguļa” ir brīnišķīga latviešu multfilma par to, kā ģimenē ienāk jauns ģimenes loceklis – mazais brālītis. Tā kā tas notiek tieši ap Ziemassvētku laiku, tad Bize, neapmierināta ar jauno situāciju, raksta vēstuli Ziemassvētku vecītim, lai tas brālīti aizsūta uz mēnesi. Tomēr ģimeniskie un mīļie mirkļi vēlāk kopīgi ar vecākiem pušķojot eglīti, kā arī atklāsme par to, ka uz mēness nav gaisa, liek Bizei pārdomāt un mēģināt savu kļūdu labot. Īpaši aizkustinošs ir brīdis, kad Bize Ziemassvētku tirdziņā tik sajūsmināta un laimīga saprot, ka brālītis tomēr ir palicis tepat uz Zemes.

Sniegotā Ziemassvētku brīvlaika idejas bērni var smelties no filmas “Sniega kaujas” (Snowtime!). Tajā ir viss, kas nepieciešams – ziema, sals, ledus pilis un iemīļotā bērnu izklaide pikošanās. Lai īsinātu laiku ziemas brīvdienās, mazā, sniega ieputinātā ciematiņā bērni nolemj uzrīkot vērienīgas sniega kaujas. Sniega cietokšņus būvē divas bērnu komandas, katra ar savu “ģenerāli” – kā šī aizraujošā, bet dažbrīd pat bīstamā rotaļa beigsies un vai šādās kaujās uzvara maz gūstama? Filma būs interesanta gan mazākiem skatītājiem, gan arī lielākiem, liekot domāt par draudzības līkločiem sarežģītās situācijās.

Ziemassvētki lielākai daļai asociējas ar dāvināšanas prieku, bet kur slēpjas īstais svētku prieks – uz šo jautājumu atbildi meklē animācijas filma “Laimīgais Elfs” (The Happy Elf). Kaut kur pasaulē ir tāds Bēduciems, kurā visi iedzīvotāji ir pavisam noskumuši. Lai nestu prieku arī viņiem, viens no Ziemassvētku vecīša palīgiem, Jūbijs Elfs, dodas uz Bēduciemu. Tomēr tas izrādās sarežģīts uzdevums un krietni liek Jūbijam pašam pārbaudīt arī savu svētku garu.

Reklāma
Reklāma

Ar humoru par svētku tradīcijām

Vissmieklīgākie parasti ir joki, kuros var saredzēt arī sevi un tādēļ no svētku organizēšanas sagurušām mammām atslodzei noderēs filma “Sliktās mammas 2” (A Bad Moms Christmas). Trīs ar darbiem apkrāvušās mammas pūlas vaiga sviedros, lai sagādātu savām ģimenēm jaukākos Ziemassvētkus. Tam visam klāt vēl nāk viņu pašu mammu viesošanās tieši svētku laikā, kas ir jebkuru brīvdienu lielākais bieds. Tomēr soli pa solim mammas nonāk pie jaunām atziņām, kā sarīkot neaizmirstamus Ziemassvētkus, un, kā kārtīgā svētku filmā pienākas, satuvinās arī katra ar savu māti.

Ja “Sliktās mammas 2” galvenajām varonēm lielākās raizes sagādāja pašu mammas, tad “Iepazīsties, mazie Fakeri” (Little Fockers) šī loma tikusi vīratēvam, no kura viņa znotam Gregam Fakeram ir patiesi bail – vai viņš spēs iemantot vīratēva uzticību? Ziemassvētkus abas ģimenes ir nolēmušas pavadīt kopā, bet, tā kā Grega vecāki ir pavisam atšķirīgi no viņa sievas vecākiem, tad pārpratumi filmā seko viens pēc otra. Tomēr noslēgumā viņi visi pierāda galveno svētku būtību – cik svarīgi ir būt kopā un pieņemt viens otru, neskatoties uz atšķirībām.

Noskatoties “Trakā Ziemassvētku ballīte birojā” (Office Christmas Party), neviena no piedzīvotajām darba ballītēm vairs nešķitīs traka. Tur bija degošas eglītes, ziemeļbrieži, lampiņu virtenes un visa Čikāga. Bet tas viss sākās ar filiāles vadītāja vēlmi sarīkot neatkārtojamu Ziemassvētku ballīti, lai piesaistītu lielu klientu un izglābtos pēc tam, kad uzņēmuma vadītāja draudējusi filiāli slēgt. Tomēr, ballītes groži vienā mirklī izslīd no rokām, un tā pilnīgi noteikti kļūst par episkāko biroja ballīti, bet, kādas būs tās sekas?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.