Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Aglonas svētki šonedēļ: kas jāņem vērā pasākumu apmeklētājiem? 0

Covid-19 epidemioloģiskās drošības nolūkos Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina Aglonas svētku apmeklētājiem ieturēt divu metru distanci no pārējiem pasākuma dalībniekiem, aģentūru LETA informēja centra pārstāve Ilze Arāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Lasīt citas ziņas
Redzot, ka cilvēki drūzmējas, būtu jāizvairās no viņiem un jāturas atstatus.

Tāpat būtu bieži un rūpīgi jāmazgā rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja nav iespējas to izdarīt, var sagatavot līdzņemšanai roku dezinfekcijas līdzekli.

CITI ŠOBRĪD LASA

SPKC iesaka izvairīties no pieskaršanās sejai ar netīrām rokām. Vienlaikus svarīgi ir rūpīgi izvērtēt savu veselības stāvokli pirms došanās uz pasākumu un, ja tiek novērotas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, piemēram, klepus, sāp kakls vai ir paaugstināta temperatūra, būtu jāpaliek mājās.

Ja slikta pašsajūta parādās pasākuma laikā, būtu jādodas mājās un jāsazinās ar ārstu.

Pirms publisku pasākumu apmeklēšanas centrā iesaka lejupielādēt savā viedtālrunī lietotni “Apturi Covid”. Tādējādi tiks palīdzēts epidemiologiem ierobežot vīrusa izplatību, paliekot informētam par iespējamo saskari ar saslimušo.

Piemērots apģērbs spēj pasargāt no ērcēm, odiem un saules apdeguma. Lai izvairītos no kukaiņu kodumiem, savlaicīgi jāpadomā par kukaiņu atbaidīšanas līdzekļiem jeb repelentiem.

Tāpat SPKC atgādina, ka nevajadzētu ilgstoši uzturēties tiešos saules staros. Tveicē no pārkaršanas un karstuma dūriena pasargās galvassega, kā arī regulāra padzeršanās pirms vēl parādās slāpes.

Ņemot līdzi savu pārtiku, somā būtu jāliek tikai tādus pārtikas produktus, kurus nav nepieciešams uzglabāt aukstumā, piemēram, ledusskapī. Uzturā nedrīkst lietot pārtikas produktus, kam beidzies derīguma termiņš vai manāmas bojāšanās pazīmes.

Dārzeņus un augļus jāņem līdzi jau nomazgātus. Sevišķi svarīgi ir sagādāt drošu dzeramo ūdeni. Nedrīkst dzert ūdeni no dabas ūdenskrātuvēm vai pamestām akām, jo ūdens var būt piesārņots ar dažādu slimību izraisītājiem.

Reklāma
Reklāma

Gadījumā, ja līdzi paņemtajam ēdienam ir neraksturīga garša, smarža, izskats, nekādā gadījumā nevajadzētu to lietot uzturā. Tāpat nevajadzētu iegādāties produktus, kas ātri bojājas, vietās, kur tos neglabā ledusskapjos vai aukstuma vitrīnās.

Parasti cilvēki ar zarnu infekcijas slimībām inficējas lietojot uzturā šādu slimību izraisītājus saturošo pārtiku, dzeramo ūdeni, kontaktējoties ar slimnieku vai piesārņotajiem vides priekšmetiem.

Saslimšana ar zarnu infekcijām izpaužas kā slikta dūša, caureja, vemšana, sāpes vēderā, galvassāpes un ķermeņa temperatūras paaugstināšanās.

Gadījumā, ja parādās zarnu trakta infekcijas saslimšanas pazīmes, nekavējoties jāmeklē mediķa palīdzību. Runājot ar ārstu, būtu jāatklāj viņam savas aizdomas par to, kādēļ saslimi – sniegtā informācija var palīdzēt pasargāt no saslimšanas citus līdzcilvēkus.

Svētkos bazilikas teritorijā dežurēs mediķi, tāpat palīdzība tiks sniegta pirmās palīdzības punktos, dzeltenas krāsas mediķu teltī un Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu mašīnās.

Svētkos par savu veselību īpaši jādomā tiem, kuri slimo ar kādu hronisku saslimšanu (piemēram, sirds un asinsvadu saslimšanas) un jāievēro veselības stāvoklim atbilstošs režīms, kā arī jāņem līdzi sev nepieciešamie medikamenti.

Ja saslimšanai raksturīgi samaņas traucējumi, kabatā jānēsā zīmīte, kurā norādīts vārds, uzvārds, saslimšana, piemēram, slimoju ar cukura diabētu, kā arī piederīgā tālruņa numurs. Kritiskā situācijā šī informācija mediķiem atvieglo palīdzības sniegšanu.

Personas, kam apstiprināta Covid-19 infekcija un noteikta izolācija, Covid-19 kontaktpersonas, kam ir pienākums ievērot mājas karantīnu, un personas, kurām dēļ ārvalstu ceļojuma ir jāievēro pašizolācija, nedrīkst apmeklēt Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku pasākumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.