Foto: ekrānuzņēmums no video

“Sakrālais laukums tiks sadalīts sektoros,” Stankevičs atklāj, kā šogad norisināsies Aglonas svētki 1

“Šogad svētceļniekiem ir jārēķinās, ka būs papildus grūtības,” par to, kā notiek gatavošanās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem Covid-19 infekcijas izplatīšanās laikā, Rīga TV24 raidījumā “Dienas personība” pastāstīja Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Lasīt citas ziņas

Viņš stāstīja, ka Aglonas bazilikas Sakrālajā laukumā var ietilpināt 200 000 cilvēku, bet parasti uz šiem svētkiem ierodas ap 50 000 cilvēku. “Šoreiz noteikti būs mazāk,” prognozēja Stankevičs.

“Sakrālais laukums tiks sadalīts sektoros. Sektorā varēs būt ierobežots cilvēku skaits, lai varētu nodrošināt distanci,” turpināja garīdznieks. Viņš piebilda, ka katram svētku dalībniekam būs jāzina sava sektora numurs, lai inficēšanās gadījumā varētu apsekot pārējos cilvēkus, kas atradās noteiktajā sektorā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat svētceļniekiem tiks sagatavotas naktsmītnes, kurās būs izvietoti dezinfekcijas līdzekļi un starp gultām tiks nodrošināta distance, lai svētceļnieki “nebūtu kā siļķes mucā”.

Pēc garīdznieka teiktā, šogad uz Aglonu svētceļnieku grupas no ārvalstīm netika aicinātas, savukārt Latvijas augstākājām valsts amatpersonām, kā katru gadu, ielūgumi uz svētkiem ir izsūtīti.

“Vietas tur pietiks. Tautas noskaņojums ir tāds – gribam braukt un lūgt Dievu – jo tas ir garīgs un reliģisks pasākums, kurš piesauc Dieva aizsardzību pār Latviju” vēstīja Stankevičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.