Ekonomika
Īpašums

Aicina uz semināriem par mājokļu atjaunošanu0


Valmiera.
Valmiera.
Publicitātes foto

Ekonomikas ministrija šā gada pavasarī organizēs astoņus tematiskus seminārus četrās Latvijas pilsētās par pamatnosacījumiem ēkas uzturēšanai pēc tās atjaunošanas, padomiem energoefektivitātes tālākai paaugstināšanai un biežāk pieļautajām kļūdām ēku atjaunošanas procesā.

“Desmit gadu laikā Latvijā, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, atjaunotas gandrīz 900 daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, valsts un pašvaldības iestādes atjaunojušas virkni sabiedrisko ēku, tādējādi nodrošinot būtisku energoresursu un līdz ar to arī finanšu resursu ietaupījumu,” uzsver Edmunds Valantis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks.

Ēku ilgtspēja jānodrošina arī turpmāk

“Vienlaikus svarīgi ir nodrošināt ēku ilgtspēju un turpmāku energoefektivitātes kāpināšanu arī pēc tās atjaunošanas, tāpēc ar labākajiem ieteikumiem dalīsimies ar ēku īpašniekiem.

Savukārt būvniekiem vēlamies akcentēt, ka jebkurā būvniecības un ēku atjaunošanas projektā svarīga ir gan tehniskā projekta un iepirkuma dokumentācijas sagatavošana, gan būvniecības process.”

Semināri notiks šā gada 6. februārī Jelgavā, 7. februārī Liepājā, 5. martā Valmierā un 6. martā Rēzeknē.

Katrā pilsētā paralēli notiks divi semināri – daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašnieki un namu pārvaldnieki tiek aicināti uz semināru “Ēkas dzīve pēc atjaunošanas”, savukārt būvniecības nozares pārstāvji – uz semināru “Būtiskākās kļūdas un ieteikumi ēku atjaunošanā”.

Ko stāstīs semināros

Semināru laikā izskanēs informācija par fasāžu (apmesto un ventilējamo) un logu kopšanu, par ventilāciju un mikroklimatu ēkā, tiks atgādināts par dzīvokļu īpašnieku un namu pārvaldnieku pienākumiem un tiesībām, kā arī nepieciešamo sadarbību ēkas uzturēšanā, stāstīts par siltumenerģijas maksas sadalītājiem un to piedāvātajām iespējām, kā arī sniegti padomi, kā ēkai kļūt energoefektīvākai un kā pareizi piemērot Ugunsdrošības noteikumus daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamajās ēkās.

Tiks analizētas biežāk pieļautās kļūdas apmesto un ventilējamo fasāžu montāžā, prasības reglamentētās sfēras būvmateriāliem, būvdarbu veikšana, kvalitātes kontrole un ēkas pieņemšana ekspluatācijā, kā arī atgādināts par projektu vadības nozīmi būvniecības līguma izpildē un iepirkuma līgumu būtiskākajiem aspektiem un sniegti ieteikumi kvalitatīvai logu montāžai ieprojektētās (plānotās) ēkas energoefektivitātes nodrošināšanai.

Saistītie raksti

Papildus tiks sniegta informācija par aktuālajām problēmām ēku elektroinstalāciju būvniecībā un ekspluatācijā, kā arī vēsturiskā mantojuma sakārtošanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Nākamnedēļ notiks pirmais Kurzemes biznesa klubs tiešsaistē
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
“Hesburger” piedāvās jaunu veģetāro burgeru līniju “Veke”
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Nodokļu nomaksas pagarinājumus VID piešķīris 949 uzņēmumiem
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
8 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas