Latvijā
Kriminālziņas

Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Renāte Briede/LETA

Kuldīgas rajona tiesā Kuldīgā tiek izskatīta krimināllieta pret 38 gadus veco Kuldīgas novada iedzīvotāju Salvi pēc Krimināllikuma 128. panta – par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas.

Ķildā kopējas dzeršanas laikā Salvis pārgrieza rīkli 26 gadus vecajam Kasparam, kurš brīnumainā kārtā izdzīvoja.

Kaut arī Salvis savu vainu atzina un principā varēja iztikt bez pierādījumu pārbaudes, tādējādi tiesu spriestu ātri, tiesnese Daina Alksne tomēr nolēma pārbaudīt pierādījumus. Tas nozīmē, ka tiesas gaitā iespējams kāds pārsteigums.

Bet prokurores Gunas Lapsas ieskatā viss noticis šādi. 2018. gada 6. augustā pēc pulksten vieniem dienā Vārmē Kaspars atstājis dzīvokli pēc konflikta ar Salvi un pagalmā ar kāju iespēris pa Salvja mopēdu, kurš apgāzies.

To redzēdams, Salvis izgājis pagalmā un izteicis Kasparam pārmetumus.

Kaspars uz to reaģējis agresīvi, metot Salvim ar alus pudeli, un, vicinoties ar rokām, tuvojies viņam.

Salvim bijis pamats aizstāvēties, un viņi abi saķērušies. Salvis, būdams trešās grupas invalīds, kam viena kāja amputēta līdz ceļgalam un jāstaigā ar protēzi, sevi aizsargādams pret uzbrukumu (prokuratūras secinājums – uzbrukums nav bijis dzīvību apdraudošs), izvilcis no somiņas salokāmo nazi un to sācis vicināt galvas un krūšu rajonā.

Tas nav bijis samērīgi, spriež prokuratūra, jo Kasparam nav bijis nekādu ieroču vai priekšmetu, ko viņš būtu varējis izmantot, līdz ar to Salvim nav bijis nekāda pamata uzskatīt, ka apdraudēta viņa dzīvība, ka būtu jāizmanto nazis, lai novērstu vai atvairītu uzbrukumu.

Tādējādi Salvis tīši nodarījis dzīvībai bīstamus miesas bojājumus: Kasparam sagrieza traheju, vairogdziedzera un galvas grozītājmuskuli, krūtis un apakšdelmu.

Pēc tiesas sēdes Salvis ar mani runāt atteicās, bet Kaspars pastāstīja, ka tajā augusta dienā daudzdzīvokļu mājā pie Salvja draudzenes un viņas dēla lāpījuši paģiras – pēc iepriekšējās dienas dzerstiņa estrādē. Salvis viņu apsaukājis, tāpēc arī iespēris mopēdam.

Kaspars iegājis tuvējā veikalā pēc aliņa. Kad iznācis, pie mājas stūra stāvējis Salvis, turpinājis apsaukāties, izrāvis un nometis zemē viņa aliņu. Kaspars tad arī metis Salvim ar tukšo pudeli, bet nav trāpījis. Vienā brīdī pagriezis muguru Salvim un tad sajutis sāpes kaklā un asins strūklu no tā. Mēģinājis asinis apturēt ar roku un kliedzis, lai zvana neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, ko arī vairāki cilvēki darījuši.

Salvis nazi esot paslēpis savā kājas protēzē.

Kaspars elpojis caur kaklu un vairākas reizes zaudējis samaņu. Kuldīgas slimnīcā četras stundas operēts. Vēlāk uzzinājis, ka viņam uz brīdi bijusi apstājusies sirds. Tagad vizuāli trauma labi redzama, brīžiem ievainojuma vieta sāpot.

Saistītie raksti

Pēc notikušā Kaspars ar Salvi neesot runājuši. Bijuši pazīstami pusgadu. Kaspars strādājis pie zemnieka, bet Salvis – autoservisā.

Cik man zināms, Salvja aizstāvība balstīsies uz to, ka nav dūris apzināti – nazi no somiņas esot izvilcis tādēļ, lai Kaspars viņam netuvotos. Tomēr Kaspars viņam pienācis klāt un saķēris. Elektriķa plānais nazītis, ar kuru parasti tīra vadus, Salvim vienmēr esot klāt mazā pleca somiņā līdzās telefonam un naudas makam.

Tiesvedība turpināsies februārī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizmirsa paskatīties luksoforā… Tērbatas ielā notikusi auto avārija ar smagām sekām
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizdomas par ļaunprātīgu ugunsgrēka izraisīšanu auto pārdošanas laukumā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
12 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
8 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
29 minūtes