Foto: Evija Trifanova/LETA

Alūksnē atklāta zemledus makšķerēšanas sezona 0

Latvijas ziemeļaustrumos atklāta zemledus makšķerēšanas sezona, liecina informācija sociālajos tīklos.

Lai krīzes vai kara situācijā neciestu badu… 10 pārtikas produkti, kuri nebojājas gadiem ilgi
Kokteilis
Kas jūs bijāt iepriekšējā dzīvē? Vienkāršs aprēķins pēc dzimšanas datuma var sniegt atbildi
Pēc Irānas “nē” Trampam ASV “pastardienas lidmašīna” pamanīta riņķojam virs ASV kodolieroču vadības centra
Lasīt citas ziņas

Nedēļas sākumā zemledus makšķerēšanas entuziasti publicē ierakstus un vizuālus apliecinājumus sezonas atklāšanai, un demonstrē pirmās no ledus noķertās zivis. Pirmie ledus prieki tiek baudīti uz Alūksnes puses mazajiem ezeriņiem.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, Alūksnē pēdējā nedēļā bija vērojams neliels sals – līdz mīnus 4 grādiem. Tomēr ar to pieticis, lai uz nelielām un no vēja pasargātām ūdenstilpēm izveidotos plāna ledus kārta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, Latvijā jau otrdien gaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās līdz plus 6, plus 7 grādiem. Alūksnē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz plus 5 grādiem. Lai puslīdz droši kāptu uz ledus, tam plānākajā vietā jāsasniedz vismaz piecu centimetru biezums. Turklāt jāņem vērā, ka ledus sasalst nevienmērīgi, tādēļ, pa to pārvietojoties, katrs solis ir rūpīgi jāpārbauda ar cērti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.