Foto: Edijs Pālens/LETA

Alus no 1.marta akcīzes dēļ par centu dārgāks 0

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aprēķiniem iespējamā akcīzes nodokļa paaugstināšanas ietekme uz alus (5% 0,5 litri) cenu mazumtirdzniecībā pēc 1.marta būs pieaugums par vienu centu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), aģentūru LETA informēja VID.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Savukārt vīnam (0,75 litri) gaidāms cenas pieaugums par pieciem centiem (ieskaitot PVN), bet degvīnam (40% 0,5 litri) – pieaugums par 19 centiem (ieskaitot PVN).

VID atgādina, ka saskaņā ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” 1.martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem (izņemot raudzētos dzērienus līdz sešiem tilpumprocentiem (ieskaitot)).

CITI ŠOBRĪD LASA

VID vērš uzmanību, ka alkoholisko dzērienu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic alkoholisko dzērienu inventarizācija, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Gadījumā, ja uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē uz 2019.gada 31.jūliju tika fiksēti pārējie (spirtotie) alkoholisko dzērienu krājumi un ja tie līdz inventarizācijas veikšanai 2020.gada 1.martā nav iztirgoti (nodrošinot šīs informācijas izsekojamību), akcīzes nodokļa starpības aprēķins par šiem dzērieniem nav jāveic.

Vienlaikus VID iesaka uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē fiksēt šo pārējo alkoholisko dzērienu krājumus uz 2020.gada 1.martu (nodrošinot informācijas izsekojamību), lai gadījumā, ja līdz nodokļa likmes maiņai 2021.gada 1.martā šie krājumi vēl joprojām nebūs iztirgoti, tos varētu viennozīmīgi identificēt, veicot alkoholisko dzērienu inventarizāciju 2021.gada 1.martā.

VID ir izstrādājis izsmeļošu metodisko materiālu alkoholisko dzērienu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem. Materiāls pieejams VID mājaslapas sadaļas “Nodokļi > Akcīzes nodoklis > Informatīvie un metodiskie materiāli” sadaļā “Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu”.

Kā ziņots, Saeimas vairākums 20.februārī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Akcīzes nodokļa likumā, paredzot lēnāku akcīzes nodokļa celšanu alkoholiskajiem dzērieniem. Līdz ar grozījumiem likumā nolemts akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem 2020. un 2021.gadā paaugstināt vidēji par 5% gadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.