Foto: AFP/Scanpix/LETA

Analītiķi: Belgorodas tuvumā sprāgusī raķete izšauta no Krievijas puses 0

Raķete, kas piektdien sprāga Nikoļskas ciemā pie Belgorodas pilsētas Krievijā, izšauta no pašas Krievijas teritorijas, paziņojuši projekta “Conflict Intelligence Team” (CIT) analītiķi.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Viņi norāda, ka spējuši precīzi noteikt trāpījuma vietu un secināt, ka raķete lidojusi no austrumiem vai ziemeļaustrumiem, tātad no Krievijas teritorijas.

CIT analītiķi arī uzskata, ka tā bijusi spārnotā raķete, kādas Ukrainas armija neizmanto.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus viņi izsaka šaubas, ka runa būtu par apzinātu provokāciju – drīzāk gan par tēmēšanas kļūdu vai raķetes novirzi no trajektorijas.

Pēdējo dienu laikā ziņots par sprādzieniem un ugunsgrēkiem Belgorodā, kas atrodas netālu no Ukrainas robežas. Trešdienas vakarā tur eksplodēja munīcijas noliktavas, bet Krievija uzreiz paziņoja, ka šī incidenta cēlonis ir ”cilvēciskais faktors”.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs komentāros par šiem sprādzieniem atzīmēja, ka Krievija turpina uzglabāt un izmantot novecojušu munīciju. Ugunsgrēks izcēlies ekspluatācijas drošības prasību pārkāpšanas dēļ.

Arī pie Belgorodas apgabala Krasnijoktjabrjas ciema notika spēcīgi sprādzieni, kas tika skaidroti ar minēto ugunsgrēku munīcijas noliktavā; tajos cietuši četri Krievijas karavīri. Vēl divos Krievijas ciemos pie Ukrainas robežas tika izsludināta ārkārtējā situācija un saskaņā ar vietējo varasiestāžu apgalvojumiem vienā no šiem ciemiem esot sprādzis ukraiņu raidīts šāviņš.

Piektdien Belgorodā notika sprādzieni naftas bāzē, kuros aizdegās astoņi rezervuāri.

Belgorodas varasiestādes paziņoja, ka divi zemu lidojoši Ukrainas helikopteri ielidojuši Krievijas teritorijā un apšaudījuši uzņēmumam “Rosņeftj” piederošo naftas bāzi.

Tikmēr Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Oleksandrs Motuzjaniks brīfingā sacīja, ka Ukraina pret Krievijas agresiju aizstāvas savā teritorijā un tai nav jābūt atbildīgai par notikumiem, kas noris Krievijas teritorijā.

Arī Ukrainas Drošības padome paziņoja, ka Kijiva nav saistīta ar šo ugunsgrēku, savukārt Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā ASV telekanālam “Fox News” nesniedza tiešu atbildi uz jautājumu par iespējamo Ukrainas saistību ar šo sprādzienu.

Kā prognozējis Lielbritānijas izlūkdienests, Belgorodā notikušie sprādzieni un ugunsgrēki, kuros iznīcināti munīcijas un degvielas krājumi, radīs papildu slodzi Krievijas loģistikas ķēdēm un ietekmēs karaspēka apgādi pie Harkivas.

SAISTĪTIE RAKSTI