Andris Kivičs
Andris Kivičs
Foto – Karīna Miezāja

Andris Kivičs sadusmo tautiešus: iegādājas kucēnu un vēlāk slēpj faktus, lai netiktu pie soda 1

Pirms kāda laika mūziķis Andris Kivičs sociālajās vietnēs rakstīja, ka labprāt vēlētos iegādāties un dot mājas takša šķirnes kucēnam. Bet jau vakardien Andris kopā ar Lieni sociālajos tīklos pavēstīja, ka kucēns jau dodas mājās, publicēja arī pirmo mazuļa fotogrāfiju, pie kuras pierakstīja, ka vārds suņukam vēl aizvien tiek domāts un lūdza saviem faniem idejas, kā mazuli nosaukt. Tāpat Kiviču pāris pie fotogrāfijas, kurā redzams mazais kucēns un kas bija publicēta vietnē “Instagram”, rakstīja – “Pirmā bilde ar mūsu sunīti. Mums ir veselas 5 nedēļas”.

FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“300 000 Latvijas iedzīvotāju prezidents ir Putins,” atklāj bijušais ministrs
Lasīt citas ziņas
Foto: ekrānuzņēmums no “Instagram”.

Tieši šis fakts par kucēna vecumu bija nepatīkams pārsteigums daudziem – Latvijā spēkā esošais Ministru kabineta noteikums Nr.266 (izdots un apstiprināts Rīgā, 2006.gada 4.aprīlī) par dzīvnieku labturību nosaka, ka kucēnu var atsavināt pēc 8 nedēļu vecuma sasniegšanas un divas nedēļas pēc pēdējās vakcinācijas pret vīrusa izraisītām infekcijas slimībām, tāpat dzīvniekam jābūt ar mikročipu un mājas (istabas) dzīvnieka pasi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pie Andra Kiviča publiskās informācijas par to, ka kucēns jau piecu nedēļu vecumā dodas mājās, bažas pauda arī dzīvnieku turēšanas un aprūpes speciālisti, kas skaidroja, ka minētais vecums – astoņas nedēļas nav izgudrots “mistisks” skaitlis uz papīra, šajā vecumā kucēns beidzot var uzsākt patstāvīgu dzīvi bez mātes, jo piecu nedēļu vecumā mazulis vēl aizvien ir ļoti atkarīgs no mammas, turklāt ēdot mātes pienu, iegūst arī savai tālākai dzīvei nepieciešamo imunitāti.

Portāls centās sazināties arī ar pašu Andri Kiviču, jautājot, kamdēļ kucēna iegāde bijusi tik steidzīga un vai mūziķis nav zinājis par Latvijas valstī spēkā esošo likumdošanu. Diemžēl atbildi Andris nesniedza.

Savukārt dažas stundas vēlāk, kad, acīmredzot, Andris Kivičs tomēr apzinājās izdarīto kļūdu, iegādātā kucēna vecums sociālajos kontos pēkšņi tika nomainīts uz citu, tagad kucēns ir 8 nedēļas vecs.

Foto: ekrānuzņēmums no “Instagram”.

Veterinārārste, Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītājas vietniece LITA KONOPORE sociālajā vietnē komentāros pajautāja Andrim Kivičam, vai iegādātajam dzīvniekam likumā noteiktajā kārtībā ir dzīvnieka pase un reģistrēts mikročips, uz ko ārste saņēma nicinošu mūziķa atbildi.

Vairākos forumos, grupās un sociālajās vietnēs cilvēki bija sašutusi, ka mūziķis, kas ir publiska persona, tik atklāti pārkāpis spēkā esošo likumdošanu, tāpat arī, ja tas noticis, iespējams, paša nezināšanas dēļ, nav paudis nožēlu par notikušo, un ir ziņojuši Pārtikas un Veterinārajam dienestam par, iespējams, notikušu nelikumību attiecībā pret dzīvnieku, kas šķirts no mātes pāragri, tāpat arī, vai kucēnam ir veikta vakcinācija un vai tam ir mikročips.

Foto: ekrānuzņēmums
Foto: ekrānuzņēmums


Veterinārārste Lita Konopore.
Foto no Litas Konopores privātā arhīva.

Portāls sazinājās ar veterinārārsti, Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītājas vietnieci Litu Konopori un lūdza paust viedokli par notikušo.

“Tas ir ļoti netīrs bizness!”

“Suņa pircējam Latvijā ir pienākums pārliecināties par to, vai kucēnam ir pase un, vai nolūkotā kucēna mikročips ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistra datu bāzē. Ja nav, pieprasiet kucēnu reģistrēt! Pie tam Latvijā dzimuša kucēna vecums iegādes brīdī nedrīkst būt mazāks par 8 nedēļām. Bet, ja kucēns dzimis citā valstī, tad tādu kucēnu nedrīkst iegādāties pirms viņš sasniedzis vismaz 3 mēnešus un 21 dienu. Šoreiz varbūt nav pat tik svarīgi, kurš šo kucēnu ir iegādājies, svarīgi ir tas, ka sabiedrības izpratnei par to, kas ir atbildīga dzīvnieka iegāde un turēšana, ir jāaug.

Visas suņu atsavināšans prasības ir vienlīdz attiecināmas uz jebkuru sabiedrības locekli. Un katram, kurš iegādājas kucēnu bez LDC reģistrācijas un pases, ir jābūt gatavam saņemt pamatotu sabiedrības nopēlumu.

Latvijas nodokļu maksātāji nav tik bagāti, lai mēs varētu katru dienu tvarstīt kucēnu pircējus un pārdevējus, nav iespējams katram negodprātīgajam pielikt klāt Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoru vai policistu. Otra problēma, par ko ir jārunā, ir šī kucēna īpašnieka atbildība, kas bez LDC registrācijas, bez pases 5 nedēļu vecumā ir Andrim Kivičam atdevis kucēnu, kuram vēl ir jābūt pie mammas un jāapgūst suņa prasmes. Tas ir ļoti netīrs bizness! Tāpēc sabiedrības nostājai un katra cilvēka rīcībai ir milzīga nozīme. Priecē, ka cilvēki komentāros jau norādīja, ka par šo nepieļaujamo situāciju ir ziņojuši atbildīgajiem dienestiem.”

Pārtikas un Veterinārā dienesta juridiskās daļas vadītāja Ilze Dombrovksa pastāstīja, ka, visbiežāk, fiziskajām personām tiek piemēroti naudas sodi par šāda veida pārkāpumiem.

“Sods tiek piemērots par lietām, kuras vairs nevar saglābt!”

SAISTĪTIE RAKSTI

PVD Juridiskās daļas vadītāja Ilze Dombrovska portālam la.lv pastāstīja, ka gadījumos, kad kucēns ir atsavināts, piemēram, neatbilstošā vecumā, tas ir dzīvnieka labturības noteikuma pārkāpums un šajos gadījumos fiziskām personām tiek piemērots naudas sods no 7 līdz 350 eiro. “Ja kucēns ir atsavināts neatbilstošā vecumā un tiek pāragri šķirts no mātes, tas ir “izliets ūdens”, ko atpakaļ vairs nesasmelsi un notikušo vairs nevar saglābt,” – saka speciāliste.

Savukārt pārkāpumi, kas attiecas uz dzīvnieka neatbilstošu vai neesošu vakcināciju un neapzīmēšanu ar mikročipu un tā nereģistrēšanu Lauksaimniecības datu centra (LDC) Dzīvnieku reģistrā, visbiežāk tiek dots termiņš, kādā laikā šis pārkāpums ir jānovērš. Piemēram, divu nedēļu laikā. “Gadījumos, ja prasība netiek izpildīta, tiek izmantots piespiedu mehānisms – piespiedu nauda – fiziskām personām no 50 līdz 5000 eiro, ko var piemērot katru nedēļu līdz prasība tiek izpildīta,” – skaidro PVD speciāliste.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
Kļuvis zināms, kāda slimība aprāva leģendāra latviešu aktiera Pētera Liepiņa dzīvi
VIDEO. “Jā, man ir svarīgi apprecēties!”: žurnāliste Una Ulme gatavojas trešajām kāzām
Iznākusi jauna “Kurbads. Latviju varoņstāsts” grāmata: ilustrācijas tapušas, iedvesmojoties no komiksiem un videospēlēm
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“300 000 Latvijas iedzīvotāju prezidents ir Putins,” atklāj bijušais ministrs
“Tas nekas, ka Latvija NATO, te ir daudzi, kuri Putina tankus sagaidītu ar sajūsmu,” uzskata krievu miljonārs Čičvarkins
Apinis: Kariņ, ļauj Pavļutam turpināt Golubevas darbu, paņems vēl Juhņēviču līdz, lai vada dzeloņdrāšu iepirkuma biroju
Lasīt citas ziņas
Situācija šodien var mainīties ik pa stundām! Horoskopi 18.maijam
Nedēļas sākums var būt ļoti emocionāls un sāpīgs. Horoskopi no 16. līdz 22. maijam
Herberts, Dailis, Umberts – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
“Esmu viens no vislielākajiem dundukiem.” Sabiedrībā populāri cilvēki atklāj, kā tikuši apkrāpti internetā
Šī būs viena no veiksmīgākajām dienām pēdējā laikā! Horoskopi 17.maijam
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Kariņš aicina NA un AP nekavēties ar lēmumiem par jaunu ministru izvirzīšanu
“Vai latvieši ir pelnījuši savu valsti? Politiķi dara to, ko neviens neuzdrošinātos savā biznesā un mazdārziņā,” uzskata Lapsa
“Tā arogance!” Rostovskis atklāj, kurš pēc uzņēmēju domām ir neprofesionālākais ministrs
APTAUJA. Vai esat gatavi ziedot okupāciju simbolizējošā pieminekļa Rīgā nojaukšanai?
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Pirmā tiesu instance attaisno autovadītāju krimināllietā par Rīgas mēra ģimenes locekļu sabraukšanu
Vairākas uzņēmēju organizācijas aicina Vitenbergu saglabāt ekonomikas ministra amatā
Podoļaks: Sarunas ar Krieviju ir apturētas
VIDEO. “Viņiem jāsaprot, ka šausmīgā Krievija ir blakus!”: TV kanālā “Pervij kanal” izteikti draudi Latvijas politiķiem
Bijušais iekšlietu ministrs Gulbis: Golubevai nevajadzēja pamest valsti
“Ruka kungs šobrīd ir vairāk nobažījies par savu vietu,” Kreituse komentē šī brīža “politisko vētru” pēc 9. maija
Iznākusi jauna “Kurbads. Latviju varoņstāsts” grāmata: ilustrācijas tapušas, iedvesmojoties no komiksiem un videospēlēm
VIDEO. Diriģents Ints Teterovskis Tavs Auto TV izmēģina jauno Hyundai TUCSON Hybrid
Pēc rietumvalstu sankciju noteikšanas Krievija samazina automobiļu ražošanas drošības standartus
VIDEO. “Jā, man ir svarīgi apprecēties!”: žurnāliste Una Ulme gatavojas trešajām kāzām
Sēj salātus, stāda zemenes un vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 17. līdz 23.maijam?
Cepeškrāsnī ceptas sēnes ar sieru
Agris Liepiņš: Klausoties “Saskaņas” deputātos, liekas, ka vajadzētu uzņemt komēdiju – “Krievu nacionālās īpatnības, kritušos karavīrus pieminot”
21:21
Kristīne Vītola Ieraksta vārdu Grieķijas basketbola vēsturē
21:14
Māris Antonevičs: Etniskā kārts un citi ministres aizstāvju argumenti
20:57