“Mēs izskatāmies pēc smēķēšanas un alkohola lielvalsts!” Apinis norāda, kurš Latvijā varētu lobēt šo akcīzes preču kontrabandu 54

Mēs skaidri apzināmies, ka valsts budžets mums nav spīdošā stāvokli. Mēs ļoti labi apzināmies, ka gribam veselības sistēmai vairāk naudas, es ļoti labi saprotu, ka izglītība saka, ka viņiem vajag vairāk naudas, kultūra saka, aizsardzība un visi pārējie. Vienlaikus mēs sakām: nekādus nodokļus nevar celt! Šādu viedokli izsaka Pēteris Apinis, TV24 raidījuma “Dr.Apinis” vadītājs, Latvijas veselības aizsardzības valsts ministrs (1995).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Apinis tiešām domājot, ka darbaspēka nodokļus Latvijā aiztikt nevajag. Viņš gan neesot īsti pārliecināts, vai vajadzētu celt kaut kādu pievienotās vērtības nodokli, kaut pieļauju, ka pie tā nonāksim, bet akcīzes nodokļi ir tie, pie kuriem ne tikai drīkst ķerties, bet ir jāķeras klāt – jāķeras klāt savlaicīgi, nopietni un plānveidīgi.

“Tas, ka mēs izskatāmies pēc smēķēšanas un alkohola lielvalsts, šajā ziņā mēs esam tieši pretējās pozīcijās nekā veselības jautājumos, tas patiesībā nozīmē vienu un to pašu, ka mēs nemākam ar budžeta līdzekļiem strādāt veselības jomā,” skarbs ir Apinis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai rūpētos gan par veselību, gan izglītību, gan par drošību, vai šis akcīzes nodoklis tieši proporcionāli aiziet veselībai?

Minimāli! Neliela daļiņa tiek onkoloģijai. Bet Latvijai ir sistēma, kurā ir valsts budžets, kas tomēr tiek noteikts politiski.

Galvenais arguments, pret ko pašlaik mēģina daudzi iebilst akcīzes nodokļa celšanas sakarā, sakot: tad, kad mums būs baigā kontrabanda. Apinis saka: “Nē! Vispirms mēs būvējam žogu uz Baltkrievijas – Krievijas robežas, bet no Igaunijas un Lietuvas pie mums nekāda kontrabanda nenāk. Mums pa priekšu vajadzētu ne tikai būvēt, bet arī paskatīties, vai muitnieki un robežsargi mazliet nelobē arī kontrabandu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.