Lielā talka 2023 - Mangaļsalā pie jūras pulcē talciniekus vides sakopšanas darbiem Piejūras dabas parkā!

Aprīlī ar moto “Tīri-zaļi-ilgi” 17.reizi notiks Lielā talka. Izmanto karti, lai atzīmētu piesārņotās vietas! 18

Ar moto “Tīri-zaļi-ilgi” 27.aprīlī 17.reizi norisināsies Lielā talka, aģentūru LETA informēja Lielās talkas komunikācijas vadītāja Anna Blaua. Lai sagatavotos talkošanai, Lielās talkas tīmekļvietnē iespējams atzīmēt piesārņotās vietas. Blaua norāda, ka piesārņoto vietu karte ir noderīgs rīks, plānojot talkošanas aktivitātes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Ikviens ir aicināts ziņot par vietām, kurās būtu nepieciešama sakopšana. Paredzēts, ka mēnesi pirms talkas potenciālie talkas dalībnieki varēs reģistrēt savu izvēlēto talkošanas vietu Lielās talkas kartē. Tāpat arī Solo talkas dalībnieki varēs atzīmēt savas talkošanas vietas Solo talkas kartē.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda, ka Latvija kā valsts, kas kopā ar Igauniju aizsāka talkot 2008. gadā, jau vairākkārt ir saņēmusi Pasaules Talkas balvas par augstāko iedzīvotāju iesaistes procentu. Viņa uzsver, ka nesen apstiprinātajā ziņojumā Latvija atkal izcelta ar savu stabilo augsto sniegumu – kā valsts, kas regulāri pārsniedz 5% iedzīvotāju dalības slieksni, kas svarīgi jebkuru pārmaiņu panākšanai sabiedrībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunzemes ieskatā Lielā talka faktiski kļuvusi par gaidītu tradīciju, kas sniedz iedzīvotājiem iespēju pietuvoties dabai, saliedēties vienoto mērķu labā un radīt prieka brīžus visiem kopā – un katram atsevišķi. Viņa akcentē, ka Lielā talka pati par sevi kļuvusi par mantojumu, ko sniedzam jaunākajai paaudzei, mācot atbildību un cieņu pret vidi.

Lielā talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās talkas tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem – ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā.

16 gadu garumā talkā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku un, salīdzinot ar pirmajiem talkas norises gadiem, atkritumu daudzums ir samazinājies vairāk nekā par pusi. Pēdējos gados arvien vairāk Lielā talka uzsver vides izglītības un vides un cilvēka veselības ciešo saikni, tāpat notiek arvien vairāk ainavu un pagalmu labiekārtošanas darbu.

2023.gadā kopumā tika pieteiktas 1339 talkas vietas: 894 publiskās atkritumu savākšanas un 445 labiekārtošanas talkas, kā arī 183 Solo talkas, norāda Lielās talkas komunikācijas vadītāja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.