Foto-LETA

Apsver iespēju mainīt Latvijas Lauksaimniecības universitātes nosaukumu 27

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) jau šogad varētu mainīt savu nosaukumu, informēja LLU rektore Irina Pilvere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Kokteilis
VIDEO. Gints Andžāns uz teātra skatuves piedzīvojis nepatīkamu ainu: “Viņa man iesita tā, ka man gandrīz galvā palika caurums”
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka šāda iespēja šobrīd tiek vērtēta LLU stratēģijas izveides sakarā.

“Šobrīd augstskolā notiek diskusijas par to, vai šāds solis jāsper. Tāpat tiek diskutēts, kādam vajadzētu būt jaunajam nosaukumam, ja tas vispār tiks mainīts,” sacīja Pilvere.

CITI ŠOBRĪD LASA

LLU rektore pauda, ka augstskolas pašreizējais nosaukums neatspoguļojot pat tās darbības pamatvirzienus, radot iespaidu, ka šajā mācību iestādē iespējams apgūt tikai ar lauksaimniecību saistītas zinības.

“Augstskolai šobrīd ir četru pamatvirzieni – lauksaimniecība, pārtikas tehnoloģija, mežrūpniecība un kokapstrāde. Tāpat ir studijas ekonomikā, būvniecībā, informācijas tehnoloģijās un vairākās citās jomās, bet nosaukumā tas viss nav atspoguļots,” sacīja LLU rektore.

Augstskolas vadītāja norādīja, ka arī vairākās citās Eiropas valstīs pēdējo 10 gadu laikā ir mainīti augstskolu nosaukumi, tādējādi tos aktualizējot.

Runājot par iespējamo jauno LLU nosaukumu, Pilvere teica, ka attiecībā uz šo ir, “cik cilvēku, tik arī viedokļu”. Rektores pašas skatījumā augstskolas nosaukumā vārdu “lauksaimniecības” vajadzētu aizstāt ar “dzīvības zinātņu” – līdzīgi, kā tas darīts vairākās citās Eiropas valstīs.

Jautājumu par iespējamo LLU nosaukuma maiņu plānots izlemt šā gada pavasarī.

Jau ziņots, ka Pilvere LLU rektores amatā nonāca pērn.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.