Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Ar “Aitu dzīvi” mācīs bērniem drošu interneta lietošanu0

Attēls: “Drossinterts.lv”

Ārkārtas situācijas apstākļos bērni daudz laika pavada pie datoriem un viedierīcēm, turklāt vecākiem un pedagogiem jau trūkst ideju par kvalitatīviem materiāliem, ko rādīt bērniem.

Tāpēc Latvijas Drošāka interneta centrs “Drossinternets.lv” ir izstrādājis materiālu kopu par drošību internetā 6-11 gadus veciem bērniem “Aitu dzīve”, kurā ietvertas izglītojošas animācijas filmiņas un radoši uzdevumi.

Vecāki tiek aicināti kopā ar bērniem skatīties filmiņas, pildīt uzdevumus un piedalīties konkursā.

Šobrīd “Drossinternets.lv” interneta vietnē pieejamas 13 animācijas filmiņas “Aitu dzīve”, kas stāsta par dzīvi kādā lauku sētā, kur tehnoloģiju attīstība ne vienmēr ietekmē sadzīvi pozitīvi.

Filmiņas ietver virkni šobrīd aktuālu tēmu ­­– atkarība no interneta un tehnoloģijām, drošība internetā, interneta etiķete, atšķirības starp virtuālo un reālo dzīvi, kritiskā domāšana un vērtības.

Animācijas filmiņas ir izveidojis Slovākijas Drošāka interneta centrs, bet Latvijas Drošāka interneta centrs ir adaptējis “Aitu dzīves” sērijas latviešu valodā un papildinājis tās ar radošiem uzdevumiem, kurus bērni var pildīt kopā ar vecākiem vai skolotājiem, – darba lapām, komiksiem un krāsojamām lapām.

“Attālinātās mācības skolā nozīmē, ka bērni interneta vidē šobrīd pavada vairāk laika, nekā līdz šim ierasts. Mūsu mērķis, sagatavojot un piedāvājot šo materiālu kopu, ir pilnveidot pirmsskolas bērnu un sākumskolas audzēkņu izpratni un zināšanas par interneta vidi, tās radītajiem riskiem, kā arī drošu uzvedību interneta vidē.

Šis ir īstais brīdis, lai tās noskatītos ģimenes lokā un pārrunātu redzēto ar bērniem. Radošie uzdevumi palīdzēs nostiprināt zināšanas un mudinās bērnus jau no agras bērnības domāt par jēgpilnu un samērīgu tehnoloģiju lietošanu ikdienā,” skaidro “Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska.

Saistītie raksti

Ņemot vērā, ka šobrīd mācību darbs notiek attālināti, ir svarīgi, ka pieejamie materiāli ir izmantojami gan kā atsevišķi elementi, gan arī kā materiālu kopa, lai izvērstu tematu plašāk. Materiāli palīdz sniegt zināšanas, pilnveidot bērna izpratni, rosināt interesi, vēlmi diskutēt un apspriest dažādas situācijas.

Rosinot vecākus pildīt uzdevumus kopā ar bērniem, “Drossinternets.lv” izsludina konkursu “Izdomā aitām vārdu!”. Lai piedalītos tajā, “Drossinternets.lv” mājaslapā jānoskatās animācijas filmiņas, jāizdomā aitām vārdi un līdz 27. aprīlim tie jānosūta uz “ej.uz/AituDzive-konkurss”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda