Ekonomika
Bizness

Ar ES fondu miljoniem veicinās komposta veidošanu “Getliņos” un “Križevņikos”0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Karīna Miezāja

Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Kohēzijas fonda (KF) atbalstu bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtu izveidei Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apstiprinājusi divus projektus.

Kopumā piešķirts KF finansējums 32 329 658,54 eiro apmērā.

ES fondu ieguldījumam ir apstiprinātas ieceres atkritumu pārstrādes iekārtu izveidei poligonā “Križevņiki”, ko iesniedza SIA “Alaas”, kā arī poligonā “Getliņi”, iesniedzējs – SIA “Getliņi EKO”.

Apstiprināto projektu mērķis ir attīstīt bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi, veicināt atkritumu vairākkārtēju izmantošanu Austrumlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģionā un Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģionā.

Īstenojot projektu mērķi, plānots samazināt apglabāto atkritumu apjomu, palielināt atkritumu pārstrādes īpatsvaru gan atkritumu apsaimniekošanas reģiona, gan valsts mērogā, kā arī nodrošināt atkritumos esošu resursu atgriešanu tautsaimniecības apritē.

Mērķa sasniegšanai tiks veikta bioloģiski noārdāmo atkritumu anaerobās fermentācijas pārstrādes iekārtas izveide sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonos “Križevņiki” un “Getliņi”, kas nodrošinās bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādi kompostā, kā arī enerģijas ražošanu no pārstrādes procesā iegūtās biogāzes.

Trešajā atlases kārtā CFLA tika iesniegti 12 projektu iesniegumi, kuros kopumā bija plānots divas reizes lielāks KF atbalsts nekā pieejams – pieprasītais KF atbalsts 12 projektu iesniegumos bija 64 miljoni eiro, savukārt šajā kārtā pieejamais KF atbalsts – 32 miljoni eiro.

Apstiprinājumu šajā atlasē saņēma divi augstāko punktu skaitu ieguvušie projektu iesniegumi, vienlaikus izmantojot visu šajā kārtā pieejamo atbalsta apjomu.

Apstiprināto projekta iesniegumu kopējais plānotais investīciju apmērs ir vairāk nekā 45 miljoni eiro, tai skaitā KF finansējums 32 miljoni eiro. Projekti tiks īstenoti Rēzeknes un Stopiņu novados.

Par vērtēšanas rezultātiem un to, vai iesniegtais projekta iesniegums ir saņēmis atbalstu, katrs iesniedzējs tiek informēts individuāli, nepubliskojot informāciju par noraidītajiem projektu iesniegumiem.

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga ES fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” demonstrē jaunās 5G ierīces: salokāmo viedtālruni, 5G planšeti un jauno lietotņu platformu “AppGallery”
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai automatizācijas, vai lēna nāve. Uzņēmuma pēdējais solis pirms robotizācijas
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
KP: Vai “Rimi” un “Maxima” nepamatoti apšauba maizes kvalitāti?
20 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī 1
47 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzās Aldermane, kurp aizvalsē Stepaņenko pāris
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Incidentā Vācijas karnevālā pavisam cietuši 52 cilvēki, tostarp 18 bērni
14 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Miris pēdējais PSRS maršals Dmitrijs Jazovs
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ēkā Jēkabpilī, iespējams, eksplodējusi apkures iekārta
26 minūtes