Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA

Ar Krievu salas projektu Rīgas Brīvosta cer kļūt vēl spēcīgāka 1

Nākamā gada nogalē Rīgā plānots pabeigt Krievu salas projektu, kas ievērojami palielinās Rīgas Brīvostas konkurētspēju – šis projekts ir viena no jaunā Brīvostas pārvaldnieka Anša Zeltiņa prioritātēm.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

Krievu salas projekta ieguvums būs ne tikai vides saudzēšana, ogļu pārkraušanu novirzot tālāk no pilsētas centra, tas uzlabos arī ostas darbību. Jaunais terminālis nodrošinās ātrāku un efektīvāku kravu pārkraušanu.

Krievu salā vēl jāizbūvē virszemes infrastruktūra. Daļa darba jāveic ostai, daļa – stividoriem, pārceļot uz jauno piestātni kraušanas tehniku. Brīvostas vadība prognozē, ka Krievu sala, kas ir vērienīgākais infrastruktūras projekts kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, krietni palielinās Rīgas ostas spēju konkurēt ar tās sāncenšiem Baltijas reģionā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan patlaban pēc pārkrautā kravu apjoma no Baltijas ostām līderpozīcijā ir izvirzījusies Klaipēdas osta, jaunais Rīgas Brīvostas vadītājs ir pārliecināts, ka ir pietiekami daudz priekšnosacījumu tam, lai situāciju kardināli mainītu.

Cerību vieš Latvijas proaktīvā rīcība Austrumos, aktīvi meklējot sadarbības iespējas Baltkrievijā, Vidusāzijas valstīs un Ķīnā. Pirmie mēģinājumi iekļauties jaunajā zīda ceļā jau ir realizēti – caur Latviju jau devušies vairāki konteinervilcieni no Ķīnas, kā arī uz to.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.