“Lauku ceļotāja” vadītāja Asnate Ziemele piedalās Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotajā diskusijā “Apmeklētājam atvērta ražojoša saimniecība – ieguvums tūristam un ražotājam?” un ceļveža “Lauku labumi” prezentācijā.
“Lauku ceļotāja” vadītāja Asnate Ziemele piedalās Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotajā diskusijā “Apmeklētājam atvērta ražojoša saimniecība – ieguvums tūristam un ražotājam?” un ceļveža “Lauku labumi” prezentācijā.
Foto: LETA

Asociācija: Šī vasara lauku tūrismam bija sliktāka nekā pandēmijas laikā 27

Šī vasara lauku tūrismam bija sliktāka nekā pandēmijas laikā, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidroja, ka to ietekmēja karadarbība Ukrainā, līdz ar kuras sākumu Latvijas laukos praktiski nebija ārvalstu tūristu. Asociācijas prezidente pauda, ka visas valstis, kas robežojas ar Krieviju, tūristiem šķiet nedrošas.

Vienlaikus, ja Covid-19 laikā Latvijas robežas bija slēgtas un cilvēki bija vairāk motivēti apceļot laukus, tad šogad vasarā novērota iedzīvotāju vēlme apceļot ārvalstis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jāsaka, ka līdz pat jūlija beigām gads izskatījās gaužām slikts, taču augustā cilvēki sāka atgriezties arī Latvijas laukos,” norādīja Ziemele, piebilstot, labāk gājis tiem uzņēmumiem, kas organizē, piemēram, korporatīvos pasākumus, kāzas, saliedēšanās pasākumus un sporta spēles.

Vienlaikus grūtāk šovasar klājies mazākiem pasākumu rīkotājiem. Ziemele norādīja, ka lauku uzņēmējiem jākonkurē ne tikai savā starpā, bet arī ar valsts un pašvaldību organizētajiem pasākumiem, kas veicina negodīgas konkurences apstākļus.

“Ja tur biļete maksā septiņi eiro, tad, prasot 30 eiro par biļeti, vari iet mājās. Tas Latvijā mums ļoti klibo – valsts un pašvaldību negodīga konkurence un komercdarbība notiek tikpat ļoti kā kādreiz,” uzsvēra Ziemele.

Taujāta par to, vai tūristu nedrošību iespējams mazināt, asociācijas prezidente norādīja, ka jāpaiet laikam, kamēr cilvēki pieradīs pie tā, ka netālu notiek karš. Viņa prognozēja, ka tūristi Latvijā, piemēram, no Āzijas valstīm varētu atgriezties pēc diviem gadiem.

Kā vienu no iespējamiem risinājumiem lauku tūrisma veicināšanai sarežģītos ģeopolitiskajos apstākļos Ziemele saskatīja mārketinga aktivitātes un skaidrojošas aktivitātes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”