Pasaulē
Citur

ASV izlūkdienesti informē Kongresu par Krievijas centieniem panākt Trampa pārvēlēšanu0


Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

ASV izlūkdienestu amatpersonas informējušas Kongresa locekļus par Krievijas centieniem veicināt Donalda Trampa pārvēlēšanu Baltā nama saimnieka amatā, ceturtdien ziņo ASV mediji.

Tramps paudis sašutumu, ka šī informācija nodota demokrātiem, paužot pārliecību, ka tie izlūkošanas datus izmantos priekšvēlēšanu cīņā pret viņu.

Saskaņa ar vārdā neminēto avotu teikto, kongresmeņi šo informāciju saņēmuši pagājušajā nedēļā.

ASV izlūkdienesti jau iepriekš nonākuši pie slēdziena, ka Krievija iejaukusies 2016.gada vēlēšanās, lai atbalstītu Trampa ievēlēšanu, un tas savulaik lika uzsākt īpašā prokurora Roberta Millera vadīto izmeklēšanu, kuru pats Tramps pasludināja par “raganu medībām”.

Lai gan salīdzinājumā ar saviem priekštečiem Tramps šķietami mīkstinājis pret Krieviju vērsto retoriku, viņš turpinājis sankciju politiku pret Maskavu, sodot to par iebrukumu Ukrainā, kā arī pieņēma lēmumu par krievu diplomātu izraidīšanu 2018.gadā.

Saistītie raksti

“Mēs paļaujamies uz izlūkdienestiem, ka tie informēs Kongresu par jebkuriem ārvalstu iejaukšanās draudiem mūsu vēlēšanās,” norādījis Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Ādams Šifs, kurš pārstāv demokrātus.

Šifs, kurš vadīja arī pret Trampu vērsto izmeklēšanu impīčmenta procedūras laikā, uzsvēris, ka gadījumā, ja saņemtā informācija ir patiesa, tad Tramps “apdraud mūsu centienus apturēt ārvalstu iejaukšanos”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”?
16 minūtes
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
“Mūsdienu komforta pasaulē lasīšana kļūst par ko līdzīgu dārzu ravēšanai vai malkas skaldīšanai!” Dzejnieks Valentīns Lukaševičs par latgaļu valodas vērtību
Intervija 18 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ja liberālajā Rietumu sabiedrībā dažviet ir atļauta eitanāzija vai asistēta pašnāvība, tad kāpēc gan neļaut slimot ar Covid-19?
13 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 1
11 stundas