
Atbildīgie par lauksaimniecību 0
“LA” 18. jūnijā lapaspusē “Lasītāju balsis” pārsteidza Pakalna kunga netālredzīgā izpratne par mūsu valsts budžeta iespējam. Viņš vaino Nacionālo apvienību, ka viņi neatbalstīja ZZS izvirzītos priekšlikumus.
ZZS ir opozīcijā, tāpēc sava reitinga celšanai var atļauties nepārdomātus priekšlikumus. Valdība ir nobažījusies, vai spēs sabalansēt budžetu jau ar pašreizējiem tēriņiem.
Pirmkārt, jādomā, kā naudu nopelnīt. Par ražošanas samazināšanu jāuzņemas atbildība arī ZZS. Visus šos gadus pēc neatkarības atgūšanas viņi bija atbildīgi par lauksaimniecību. Šajā laikā daudzas mazās ražotnes tika iznīcinātas. Tāpēc panīka ciemi, tika slēgtas lauku skolas, daudzi devās darba meklējumos ārpus valsts. Nupat Zemkopības ministre Laimdota Straujuma apsolīja, ka atļaus atjaunot mazās lopkautuves un nekādas ES regulas to netraucē darīt [valdība 18. jūnijā lēma atļaut ierīkot nelielas lopkautuves zemnieku saimniecībās. – Red.]. Tad kāpēc tās bija jāslēdz? Slēdzot šīs ražotnes, daudzi cilvēki palika bez iztikas līdzekļiem. Mani bažīgu dara ZZS reitinga kāpums. Domāsim valstiski un izvērtēsim partiju padarīto.