Foto – Shutterstock

“Atombumba nav tik bīstama kā “otra Černobiļa”.” Rajevskis par to, ka nav ziņu no krievu ieņemtās AES 0

“Salīdzinot atombumbu ar Černobiļu, atombumba nav tik bīstama kā “otra Černobiļa”,” tā TV24 specizlaidumā izteicās politologs, zemessargs Filips Rajevskis.

Reklāma
Reklāma
Slepkavas jūsu virtuvē: 8 pārtikas produkti, kas klusām iznīcina jūsu aknas, un var būt kaitīgāki pat par alkoholu
RAKSTA REDAKTORS
“No rīta gribēju sasiet kurpes, jutu, ka nevaru normāli saņemt kurpju šņores…” Mārtiņš slimo ar neārstējamu slimību un cīnās par taisnīgumu veselības aprūpē
Kokteilis
Ko katrai zodiaka zīmei noteikti vienreiz mūžā vajadzētu pamēģināt? Lauvām jāpiedalās talantu šovā
Lasīt citas ziņas

Viņš pastāsta, ka ir pienākušas satraucošas ziņas no Starptautiskā Atomenerģijas aģentūras, kura vairāk nesaņem datus no Krievijas armijas ieņemtās Černobiļas AES. “Viņi nezina, kas tur notiek,” sacīja Rajevskis.

Viņš zināja stāstīt, ka cilvēkus, kas apkalpo reaktorus, tur kā ķīlniekus, viņiem neļauj izbraukt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neziņa par situāciju Černobiļas AES daudziem rada bažas, jo līdz šim visi reaktori tika uzraudzīti arī starptautiski.

Tāda pati situācija ir Zaporižjas AES, kas turklāt darbojas un ir lielākā Eiropā.

“Ja mēs salīdzinām atombumbu ar Černobiļu, tad atombumba nav tik bīstama kā “otra Černobiļa”, kas būtu vēl lielāka. Tas būtu daudz bīstamāk visiem,” atzina politologs.

Viņš atzīmē arī Ukrainas atkarību no kodolenerģijas, jo Ukraina paliktu bez elektrības, ja tiktu apturēta AES darbība.

“Atslēdzot elektrību, viņi var paralizēt visu valsts ekonomiku un ražošanu, kas joprojām notiek valsts daļās, kur nenotiek karadarbība,” skaidroja Rajevskis.

SAISTĪTIE RAKSTI