Foto – Marta Purmale

Modes dizainere Natālija Jansone izgājusi ājūrvēdisko attīrīšanos: Attīros, lai dzīvotu ar pilnu jaudu 3

Pirms tam – badošanās Igaunijā

Modes dizainere Natālija Jansone pārliecinājusies, ka pašsajūta ir ievērojami labāka un enerģijas vairāk, ja reizi gadā veic organisma attīrīšanu. Divreiz devusies uz badošanās kūri Igaunijā, bet pavasarī izmēģinājusi ājurvēdas programmu Pančakarma tepat Latvijā. Lūk, kā viņai gājis!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

“Agrāk biju pārliecināta, ka speciāla organisma attīrīšana nav nepieciešama, jo šis process notiek dabiski, pats no sevis. Tomēr vēlāk apjautu, ka ne velti daudzās reliģijās ievēro gavēni. Tā iespējams attīrīt un atslogot ne tikai ķermeni, bet arī prātu! Ikdienā ļoti daudz laika tērējam ēšanai: domājam, ko likt uz šķīvja, dodamies iegādāties produktus, gatavojam maltīti, baudām to, starp ēdienreizēm notiesājam kādu našķi… Attīrīšanās kūres laikā saproti, ka var ēst pieticīgāk un dzīve tāpēc neapstājas. Tieši otrādi, pēkšņi parādās ļoti daudz brīva laika, ko var lietderīgi izmantot. Organisma attīrīšanu var veikt arī mājās, tomēr labprātāk šajā laikā izraujos no ierastās vides, lai varētu ieklausīties sevī, sakārtot domas un pārvērtēt dzīvi.

Esmu pārliecinājusies, ka katram ir pienākums vispirms padarīt sevi veselīgu, laimīgu un priecīgu, jo tikai tad vari dot kaut ko labu citiem. Ja pats esi laimīgs, arī ģimene, draugi un tuvinieki kļūst laimīgāki. Bet, ja upurē veselību vai laimi kāda labā, visbiežāk beigās izrādās, ka otram tas nemaz nav vajadzīgs. Katram vispirms gan fiziski, gan emocionāli jāsakārto sevi, un viens no veidiem ir organisma attīrīšanas kūre.

Badošanās Igaunijā

CITI ŠOBRĪD LASA

Vairāki paziņas bija braukuši uz septiņu dienu badošanās kūri dabas dziedniecības centrā Loodus Igaunijā. Atgriezās atpūtušies un starojoši, nometuši lieko svaru un izskatījās par vairākiem gadiem jaunāki. Kā tas iespējams? Kad cilvēks pārstāj ēst, organisms funkcionēšanai nepieciešamās barības vielas ņem no iekšējām rezervēm jeb liekajiem tauciņiem, tāpēc sarūk svars. Vairs nav jātērē enerģija ēdiena pārstrādei, un to var novirzīt organisma attīrīšanās un atjaunošanās procesiem.

Visi mēdzam grēkot: notiesāt kaut ko ne pārāk veselīgu, pārēsties, uzsmēķēt vai iedzert. Badošanās kūre organismam sniedz iespēju restartēties, proti, sakārtoties un atbrīvoties no visa liekā – toksīniem un taukiem.

Vēlējos ieturēt pauzi trakajā ikdienas skrējienā un izvēdināt galvu, tāpēc, paziņu veiksmīgās pieredzes iedvesmota, devos uz Loodus centru. Nedēļu pārtiku gandrīz tikai no ūdens. Vajadzēja izdzert divus litrus dienā. Ļāva baudīt noteiktu daudzumu rozīņu uzlējuma, lai sirdij pietiktu kālija. Reizēm bija rabarberu ūdens, kurā peldēja kārdinoši kātu gabaliņi, taču tos ēst nedrīkstēja. Katru rītu – karote medus. Pusdienlaikā varēja iztukšot glāzi liesa buljona ar zaļumiem. Badošanās notika ārsta uzraudzībā, tāpēc jutos droši. Tiem, kuriem sākās sirdsklauves, papildus deva magniju. Divas reizes dienā veica klizmu, lai palīdzētu organismam attīrīties.

Atteikšanās no ēdiena man lielas grūtības nesagādāja. Jā, pirmajā dienā mocīja izsalkums, taču, kad organisms saprata, ka no ārpuses nekas netiks dots, sāka ņemt barības vielas no rezervēm, un bada sajūta atkāpās. Par ēdiena trūkumu nebija laika domāt, jo programmā bija daudz aktivitāšu: vingrošana fizioterapeita vadībā, procedūra, kur ķermeni aplej te ar aukstu, te karstu ūdeni, masāžas, īpaši elpošanas vingrojumi un nūjošana svaigā gaisā.

Reklāma
Reklāma

Kūres beigās jutu vieglumu, milzīgu enerģijas un dzīvesprieka pieplūdumu. Varēju skriet un lēkt!

Daudzi uz Loodus centru brauc, lai atbrīvotos no liekajiem kilogramiem. Man svarīgāk bija attīrīt organismu, jo svars nekad lielas raizes nav sagādājis, tomēr bija patīkami, uzzinot, ka nedēļas laikā esmu zaudējusi gandrīz septiņus kilogramus. Kad atgriezos, salona meitenes gan šausminājās, cik man iekrituši vaigi. Taču, tiklīdz atsāku ēst, ļoti ātri atgriezās divi kilogrami svara un vaigi atguva veselīgu apaļumu. Atlikušie nomestie kilogrami neatgriezās aptuveni pusgadu. Saskrēja atpakaļ tikai ziemā, kad, ko tur liegties, par daudz aizrāvos ar visādiem gardiem ēdieniem.

Uz Igauniju devos arī nākamajā gadā. Šoreiz zaudēju piecus kilogramus, no kuriem gada laikā atgriezās tikai četri. Badošanās kūre Igaunijā man patika, tomēr pērn radās vēlme izmēģināt kādu citu organisma attīrīšanas veidu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.