Daugavpils cietoksnī izveidotā bibliotēka suņiem, kur lasāmviela ir sprungulīši, prasījusi minimālas investīcijas. Taču jau no pirmās dienas bauda lielu piekrišanu.
Daugavpils cietoksnī izveidotā bibliotēka suņiem, kur lasāmviela ir sprungulīši, prasījusi minimālas investīcijas. Taču jau no pirmās dienas bauda lielu piekrišanu.
Publicitātes foto

Latvijā atvērta lasītava suņiem – nodarbināts būs gan saimnieks, gan viņa suns 6

Inita Šteinberga, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu 23
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
TV24
Zaržeckis: Visliekāko nodokli vajadzētu uzlikt cukuram
Lasīt citas ziņas

Ģimene dodas izbraukumā un līdzi ņem arī suni – šis ceļošanas modelis kļūst arvien populārāks. Lai visiem viesiem būtu interesanti, Daugavpils cietoksnī ir izveidota bibliotēka… suņiem. Informācijas nesēji ir dažāda garuma sprungulīši.

“Daugavpils cietokšņa Informācijas centru pērn reģistrēti apmeklējis 181 suns ar saviem pavadoņiem,” vajadzību izveidot neparasto lasītavu pamato šī centra klientu apkalpošanas speciālists un suņu bibliotēkas veidotājs Ivars Račko. Viņš novērojis, ka Daugavpils cietokšņa 150 hektārus plašā zaļā zona ir iecienīta pastaigu vieta gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem kopā ar suņiem. Pie koka izveidotā objekta galvenais mērķis ir likt cilvēkiem pasmaidīt. Protams, arī suņiem sagādāt jautrus brīžus. Visi suņu saimnieki zina, ka jauki rotaļu kociņi nemaz tā apkārt nemētājas. Turklāt pilsētas zaļajā zonā zarus lauzt nedrīkst. “Lasāmvielu” katrs var ņemt pēc patikšanas un četrkāja auguma izmēriem. Kad rotaļa galā, kociņu noliek atpakaļ. Ja bibliotēkas īpašums ar zobiem pārāk nolasīts, vēlams atnest citu vietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Daugavpils cietokšņa informācijas centrā droši var ieiet ar visu suni. Taču Rotko gleznas un citas muzeja ekspozīcijas gan atļauts apskatīt tikai tik lieliem četrkājaiņiem, kurus saimnieks bez pūlēm var panest rokās.

Publikācija sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu.

Par publikācijas saturu atbild AS “LATVIJAS MEDIJI”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.