Foto LETA

Bankās atsijā nevēlamus klientus 13

Kopš Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) noteikusi bankām stingrākas prasības darījumu uzraudzībā, bankās novērots aktīvu samazinājums – aptuveni par 10%.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Šo prasību ietekmē pērn mainījusies banku pašmāju un ārvalstu klientu proporcija. 2016.gada beigās Latvijas banku noguldījumos pašmāju noguldītāji jeb rezidenti veidoja 57.4%, bet ārvalstu klienti jeb nerezidenti – 42.6%. Pērn nerezidentu noguldījumi sarukuši ievērojami – apmēram par 3.3 miljardiem eiro.2015. gada beigās visās Latvijas bankās pārsvarā bija nerezidentu noguldījumi – 53.4%.

Vienlaikus 2016. gada beigās pieaudzis gan vietējo fizisko, gan juridisko personu noguldījumu īpatsvars. Latvijas mājsaimniecību noguldījumi pieauga par 9%, bet uzņēmumu par 10%. Šie noguldījumi sasniedza 12, 2 miljardus eiro. Turpretī nerezidentu noguldījumu bija mazāk – aptuveni 10 miljardi eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ka bankas pamazām “tīra” savu klientu sarakstus, to FKTK vadītājs Pēters Putniņš uzskata par labu zīmi. Viņaprāt, šīm atbirumam jābūt, jo citādi darījumu kontroles jomā nebūs uzlabojumu.
Kā FKTK vērtē bankām noteiktās stingrākās prasības darījumu uzraudzībā un kā tās ietekmē banku klientus, par to plašāk var izlasīt “Latvijas Avīzes” 21.februāra numurā publicētajā intervijā ar FKTK vadītāju Pēteru Putniņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.