Foto – LETA

No aprīļa Latvijā būtiski mainīsies piekļuve internetbankai 10

No šā gada 1. aprīļa Latvijā būtiski mainīsies nosacījumi klientu autorizācijai internetbankās. Bankas piedāvās dažādus autentifikācijas risinājumus, un ar katras bankas konkrēto piedāvājumu klienti var iepazīties savā bankā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Ceļā no Rojas uz Roņu salu pazuduši divi cilvēki. Atpūtniekus ceļā pārsteigusi vētra 40
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

“Swedbank” pārstāve LA.lv Kristīne Jakubovska skaidro, ka internetbanku un mobilo lietotni arī turpmāk varēs lietot ar kodu karti un kodu kalkulatoru, taču no 1.aprīļa saskaņā ar starptautiskajiem un vietējiem regulējumiem mainīsies kodu karšu limiti un līdz ar to arī lietošanas pieredze.

“Swedbank” saviem klientiem piedāvās bezmaksas SMS kodu, kas tiks nosūtīts uz klienta apstiprināto tālruņa numuru un kurš būs jāievada internetbankā vai mobilajā lietotnē kopā ar kodu no kodu kartes. Bez izmaiņām turpinās arī kodu kalkulatori, turklāt no februāra Swedbank saviem klientiem piedāvā jaunu līdzekli, kā lietot internetbanku – mobilo lietotni Smart-ID, kurā jāizveido tikai divi PIN kodi, kurus turpmāk jālieto pieslēdzoties internetbankai (PIN1) vai veicot maksājumus un apstiprinot darījumus (PIN2).

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka no 2017.gada 1.aprīļa maksājumu veikšanai internetbankās bankas nodrošinās klientiem stingro autentifikāciju, kas ietver vismaz vienu unikālu (neatkārtojamu) autentifikācijas elementu. Pašlaik plaši izmantotais autentifikācijas līdzeklis kodu karte satur daudzus kodus, bet tie nav unikāli katru reizi, to izmantošana zināmā laika periodā atkārtojas.

Savukārt Latvijas Komercbanku asociācija vērš uzmanību, ka atsevišķos gadījumos paredzētas arī iespējas veikt maksājumus tikai ar kodu kartēm, un šādas iespējas dažas bankas piedāvā maza apmēra maksājumiem līdz 30 eiro, maksājumiem starp saviem kontiem, iekšbankas maksājumiem vai maksājumiem uzticamam saņēmējam, kas iekļauts klienta paša iepriekš izveidotā apstiprināto maksājumu sarakstā vai baltajā sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.