Dairis Bertāns cer ar Latvijas izlasi pirmo reizi kvalificēties Pasaules kausam.

Basketbola izlase noslēgs lielisko PK kvalifikācijas ciklu 0

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ar spēli 19:30 “Arēnā Rīga” pirmdienas vakarā noslēgs vēsturisko FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu, kurā pirmo reizi valsts pastāvēšanas laikā izcīnīta biļete uz finālturnīru. Tāpat priekšlaicīgi nodrošināta arī pirmā vieta savā apakšgrupā.

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9

Kāda ir šīs spēles praktiskā nozīmē, un kāds bijis šis cikls? Meklēsim atbildes!

Latvija šo kvalifikāciju sāka no pašas apakšas 2021. gada vasarā, jo iepriekš nespēja kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram. Tajā Rīgā tika aizvadīts trīs komandu turnīrs, labākajām divām iekļūstot pamata kvalifikācijas kārtā. Latvija uzvarēja visos četros mačos – pret Baltkrieviju (92:83 un 80:63) un Rumāniju (108:72 un 79:69).

Pamata kārtā Latvijas pretinieki bija Serbija, kurai pēc trillera pirmajā mačā ar zaudējumu pagarinājumā 100:101 viesos, vēlāk tika paņemts revanšs Rīgā ar 66:59. Tā kļuva arī par Latvijas izlases pirmo uzvaru pār serbiem oficiālā spēlē.

Neskaitot Serbiju, Latvija spēlēja arī pret Beļģiju un Slovākiju. Tieši divi mači otrajā logā ar Beļģijas valstsvienību tiek uzskatīti par pagrieziena punktu ciklā. Pirmajā spēlē viesos Latvija iesāka labi – pēc pirmajām 10 minūtēm iekrājot pārsvaru +14, bet, ejot puslaiku pārtraukumā, to pat palielinot līdz +18. Tad iestājās kritums, otrajā puslaikā spējot kopā gūt vien 23 punktus, no kuriem tikai deviņi noslēdzošajā ceturksnī. Taču uzvara paņemta tāpat un ar raksturu – 66:65.

Rīgā spēle bija ļoti sīva, taču arī tur laukumu kā uzvarētāji pameta latvieši – 68:63. Uzvaras izcīnītas arī abos mačos ar slovākiem (93:60 un 82:74).

Izšķirošajā kārtā Latvijai pretī stājās Lielbritānija, Grieķija un Turcija. Līdz šim uzvaras izcīnītas pret visām nosauktajām komandām katrā mačā. Lielāka daļa no tām – pārliecinošas.

Šī cikla laikā Latvijai laukumā kopumā devās 26 spēlētāji, kas ir lielākais skaits ērā, kad FIBA mainījusi kvalifikācijas turnīru kārtību, tiem notiekot klubu sezonas laikā, nevis vasarā. Bet kas tad bija Latvijas izlases trumpji, kas palīdzēja izcīnīt biļeti uz Pasaules kausa finālturnīru?

Latvija ir labāko trijniekā starp visām kvalifikācijas komandām visos trīs svarīgākajos rādītājos – gūtajos punktos (83,2 un 2. vieta), atlēkušajās bumbās (39,7 un 3. vieta), kur vēsturiski bijušas problēmas citu ciklu gaitā, kā arī ar bumbu mūsu komanda dalījās dāsni – 20,4 rezultatīvas piespēles mačā. Latvija vidēji mača izpildīja 30,4 tālmetienus, realizējot 11,5. Tātad – vecais ierocis vēl palicis arsenālā.

Šīs spēles nozīme?

Lai arī Latvijas izlase ir nodrošinājusi kvalificēšanos finālturnīram, spēles likme tāpat uzskatāma kā pietiekami augsta. Kāpēc? Jo svarīga būs vieta FIBA pasaules rangā, kad izlases tiks sadalītas grozos pirms apakšgrupu izlozēšanas.

No 11 Eiropas valstīm, kuras ir (vai būs) kvalificējušās, tajā Latviju apsteidz tikai viena izlase. Savā ziņā laba vēsts nāca no Argentīnas, kura tā arī nespēja tikt uz finālturnīru, mājās zaudējot Dominikānas Republikai. Katra izlase, kura ir zemāk rangā par mūsējiem, dod lielākas iespējas pirms izlozes un iekļūt augstākā grozā!

“Olybet” ekspertu ieskatā par šī mača favorītiem tiek uzskatīta Latvijas izlase, kuras uzvara novērtēta ar koeficientu 1,58. Pirmajā spēlē viesos Latvijas izlase uzvarēja ar 20 punktu starpību! Un nav brīnums, kāpēc mūsējie ir favorīti – “Arēnā Rīga” solās būt lieliska atmosfēra!

Tās nodrošināšanā savu roku pielicis arī “OlyBet Sports Bar”, kas ir ilggadējs Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības ģenerālsponsors. Tāpēc sagaidāms, ka arī uz šo maču sponsori būs parūpējušies par īpašu arēnas noformējumu, kā arī papildu izklaidēm un aktivitātēm spēles pārtraukumos.

Lai arī Latvija ir favorītu lomā, tomēr pret Grieķiju vienmēr jābūt uzmanīgiem. Pat neskatoties uz to, ka tā nav spēcīgākajā sastāvā. Arī Latvija nebūs, taču galvenā trenera Luka Banki pieeja ir pierādījusi – jebkurš spēlētājs var veiksmīgi iekļauties trenera spēles zīmējumā, ja klausa viņa norādēm.

Latvijai šis jau ir rekordu cikls, jo piedzīvots zaudējums tikai pamata kārtas pirmajā mačā serbiem. Šobrīd aktīvā uzvaru sērija oficiālos mačos ir deviņas pēc kārtas, laiks iekrāt 10to!

Kas interesanti – Latvijas izlase “Arēnā Rīga” pēdējo reizi piedzīvoja zaudējumu 2021. gada februārī spēlē pret… Grieķiju. Laiks paņemt revanšu savu skatītāju priekšā!