AP/scanpix

Bertāns nāk uz maiņu pamatlaika pēdējā minūtē “Spurs” uzvarā pār “Pistons” 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien nāca uz maiņu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēles pamatlaika pēdējā minūtē, bet viņa pārstāvētā komanda Sanantonio “Spurs” izcīnīja uzvaru.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

“Spurs” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 96:86 (28:26, 21:26, 26:15, 21:19) pārspēja Detroitas “Pistons”.

Bertāns šajā mačā laukumā bija 40 sekundes, kuru laikā savāca vienu atlēkušo bumbu. Niecīgā spēles laika dēļ latvietim nebija iespējas pārtraukt trīs sauso spēļu sēriju, tādējādi viņš bez punktiem palika ceturtajā mačā pēc kārtas.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Po Gasols, kurš iemeta 21 punktu un savāca deviņas bumbas zem groziem. Tikmēr Kavai Lenards iemeta 17 punktus un pārtvēra četras piespēles, bet Lamarkuss Oldridžs guva 14 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas.

Savukārt viesiem ar 20 punktiem un 17 bumbām zem groziem atzīmējās Andrē Dramonds.
Mača sākumā aizritēja līdzīga cīņa, bet pirmā ceturkšņa turpinājumā “Spurs” atradās vadībā ar 6-7 punktiem. Tiesa, ceturtdaļas beigās mājinieku pārsvars saruka līdz diviem punktiem (28:26), bet otrā ceturkšņa sākumā pretinieki uz mirkli pārņēma vadību (29:28). Lai gan Sanantonio basketbolisti ātri atjaunoja septiņu punktu handikapu, tomēr viesi pēc izrāviena 12:0 izvirzījās vadībā (43:38) un pirmo puslaiku uzvarēja ar 52:49.

Trešās ceturtdaļas sākumā Detroitas vienības pārsvars nepārsniedza trīs punktus, kas “Spurs” ļāva atspēlēties un ceturksni uzvarēt ar 75:67. Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieku basketbolistu pārsvars pārsniedza desmit punktus, bet pamatlaika beigās tas tika samazināts līdz pieciem punktiem (89:84). Kad līdz finālsvilpei bija palikušas 40 sekundes un rezultāta tablo vēstīja 92:84 mājinieku labā, laukumā devās arī Bertāns. Sev atvēlētajā laikā latvietis savāca vienu atlēkušo bumbu, ar kuru ievadīja “Spurs” pēdējo uzbrukumu. Sanantonio komanda šajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 96:86, tiekot pie sestā panākuma sezonā.

Ar sešām uzvarām deviņās spēlēs “Spurs” ieņem ceturto vietu Rietumu konferencē, bet “Pistons” ar četriem panākumiem ir astotā Austrumos.

Nākamajā mačā “Spurs” sestdien viesosies pie Hjūstonas “Rockets”.

Pašlaik 23 gadus vecais rūjienietis Bertāns “Spurs” rindām pievienojās pēc tam, kad divus gadus bija pavadījis Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Vitorijas “Laboral Kutxa”.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers”, kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz “Spurs”. Zīmīgi, ka šajā maiņas darījumā tika iekļauts arī togad draftētais Kavai Lenards, kurš šobrīd ir viens no Sanantonio kluba līderiem, turklāt tika nosaukts par 2014.gada NBA finālsērijas vērtīgāko basketbolistu, aizvedot vienību līdz čempiontitulam. Bertāns karjeras laikā divas reizes atguvies no ceļgala krustenisko saišu plīsuma, turklāt abas reizes viņš ārstējies tieši pie “Spurs” speciālistiem. Tiek lēsts, ka Bertāns ar “Spurs” noslēdzis divu gadu līgumu par kopējo summu divi miljoni dolāru (1,83 miljoni eiro).

BNS jau vēstīja, ka Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien guva 14 punktus NBA spēlē, bet viņa pārsāvētā Ņujorkas “Knicks” viesos ar 87:115 (27:31, 24:30, 22:25, 14:29) piekāpās Bostonas “Celtics”, ciešot piekto zaudējumu sezonas astotajā mačā.

“Knicks” ar trim uzvarām astoņās spēlēs Austrumu konferencē ierindojas desmitajā vietā, kamēr “Celtics” ar četrām uzvarām ir septītā.

Jau rītdien “Knicks” basketbolisti aizvadīs nākamo cīņu, kad viesosies pie Toronto “Raptors”.
Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.