Kultūra
Māksla

Bijušā gumijas izstrādājumu rūpnīcā tagad būs “Točka”0

Foto: publicitātes

Bijušā gumijas izstrādājumu rūpnīcā top jauna laikmetīgās mākslas, teātra un dejas kultūrtelpa “Točka”, aģentūru LETA informēja vietas pārstāve Beatrise Zaķe.

Rūpnīcas “Provodņiks” telpās, tagadējā Edmunda fon Trompovska kvartālā, no 12.augusta līdz 18.oktobrim savu mājvietu radīs kultūrtelpa “Točka”.

Zaķe norādīja, ka ēka ir unikāla, gandrīz 50 000 kvadrātmetru liela un tai ir pieci stāvi. Telpu programma aptvers ēkas trīs stāvus, kuros noritēs Latvijas jauno profesionāļu teātra un laikmetīgās dejas izrādes un rezidences, vizuālās mākslas un diskusiju pasākumi.

Ēkas vairākos stāvos savus darbus izstādīs jaunie mākslinieki, kas meklēs atbildes uz jautājumu kādas vērtības sabiedrībai nepieciešamas mūsdienās, bet no kādām pagātnes paliekām mums beidzot jāatvadās.

Jauno kultūras vietu veido jaunās paaudzes profesionāļi – režisore un producente Beatrise Zaķe, scenogrāfe un režisore Pamela Butāne, horeogrāfs Rūdolfs Patriks Gediņš, filozofs Pēteris Andrušaitis, dizainers Klāvs Priedītis un citi.

Kultūrtelpas “Točks” pavēstīja, ka projekts ir radies sarežģītas laikā ar mērķi atbalstīt māksliniekus, kā arī sabiedrībai atgādināt, ka arī kultūra ir neatņemama valsts ikdienas dzīves sastāvdaļa.

Saistītie raksti

Divu mēnešu laikā ir mērķis radīt valsts mikromodeli, kurā jaunie mākslinieki izpauž gan personīgus viedokļus par viņus satraucošiem jautājumiem, gan filozofiski apcer sabiedrībā valdošās tendences, skaidroja Zaķe.

Kultūrtelpas “Točkas” mērķis ilgtermiņā ir izveidot vietu, kur kopīgi satiksies dažādu mākslas formu pārstāvjiem un skatītājiem, kuri tiks mudināti iepazīt viens otra problēmas un veidot jaunas tālākas starpdisciplināras sadarbības, kā arī veicināt kopējo kultūras sfēru saliedēšanu, sacīja kultūrtelpas pārstāve Zaķe.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 8
Intervija 6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ārgalis: Tie trūcīgie, kam sadeva dzīvokļus, tagad brauc ar lieliem džipiem un mersedesiem
47 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO. Rīgā notikusi avārija, kurā iesaistīts autobuss
25 minūtes
LE
LETA
Veselam
Slimība atkal uzliesmojusi: Latvijā 18 jauni Covid-19 gadījumi
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
3 stundas