Problēmas nav ar ātrumu, bet ar galvu! Žurnālists skarbi par ceļu satiksmes pārkāpējiem 47

“Nedomāju, ka ir lielas problēmas ar ātrumu, bet ar galvu,” tik skarbi par ceļu satiksmes pārkāpējiem TV24 raidījumā “Preses klubs” izteicās žurnālists Arnis Blodons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Viņš uzskata, ka problēmas ar galvu ir gan valsts pārvaldē, gan valsts pakļautībā esošajās iestādēs, gan visā pārējā. Arī nihilistiska attieksme.

Blodons skaidro, ja tu laukos redzi, ka viens to likumu var grozīt vai viņam vispār nospļauties, jo viņš pārstāv varu, tad arī citi automātiski nonāk pie tā, ka viņi arī tā var darīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žurnālists norāda, ka ir arī tādi ceļu satiksme noteikumu pārkāpēji, kuriem vispār nav ko zaudēt – tiesību nav, automašīna knapi turas kopā, dzīve ir tāda, ka viņš domā, ka atpestījums būs, ja tā beigsies. Un tāds cilvēks sēžas pie stūres…:”Nekas nav bīstamāks par cilvēku, kuram nav ko zaudēt.”

Blodons pastāsta, ka daudz braukājis apkārt, viņa novērojumi liecina, ka, piemēram, Skandināvijā uz ceļiem tiek ievērota tolerance. Piemēram, uz lielajiem autobāņiem ir jāievēro plūsmas ātrums – tu nedrīksti būt ātrāks, tu nedrīksti būt lēnāks.

“Tur sods nav galvenais. Tur galvenais ir sabiedrības nosodījums, ja tu kaut ko pārkāp. Tas skaitās nepieņemami,” viņš pastāstīja.

Jau vēstīts, ka Eiropas ceļu policijas tīkla (“Roadpol”) akcijas “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa” laikā Valsts policijas darbinieki un fotoradari konstatējuši ap 14 000 ātruma pārkāpšanas gadījumus.

Policija secinājusi, ka atsevišķu satiksmes dalībnieku attieksme pret kopējo satiksmes drošību neuzlabojas, aizvien ir tādi autobraucēji, kuri rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan sevi, gan apkārtējos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.