11.novembra krastmalā notiek Latvijas proklamēšanas 105.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, 18.11.2023
11.novembra krastmalā notiek Latvijas proklamēšanas 105.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, 18.11.2023
Foto: Edijs Pālens/LETA

Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki 152

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā – vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Vecuma ierobežojums ir palielināts par pieciem gadiem – apgūt militārās pamatzināšanas un kļūt rezervistu varēs Latvijas pilsoņi no 18 līdz 60 gadiem, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Tikai līdz 1.jūnijam iespējams pieteikties vasaras rezervistu militārās pamatapmācības kursam, kas norisināsies trīs nedēļas – no 27.jūlija līdz 17.augustam Alūksnē. Jau šobrīd ir saņemti aptuveni 500 pieteikumi – turpat trīs reizes vairāk nekā aizvadītā gada apmācībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam – Latvijas pilsonim bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri ir sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dod karavīra zvērestu, saņem rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiek ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā.

Informācija par pieteikšanos rezervista pamatapmācības kursam pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”. Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt darba dienās no plkst.9 līdz 16 pa tālruni 67 800 270 vai rakstīt uz e-pastu “[email protected]”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.