Ineta Ziemele: Nacionālā drošība ir joma, kas nav ES tiesību ietvarā. Taču šis ietvars ir ideāls, lai veidotu kopēju militāro industriju 81

“Līgums par Eiropas Savienību ir atstājis, protams, valstu ziņā nacionālo drošību un aizsardzību. No Eiropas Savienības viedokļa tā ir joma, kas nav Eiropas Savienības tiesību ietvarā,” tā intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” skaidroja tiesību zinātniece un Eiropas Savienības (ES) tiesnese Ineta Ziemele, diskutējot par dažādiem aktuāliem ES likumdošanas jautājumiem, tostarp drošību ES dalībvalstīs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

“Tas ir atstāts politikas procesam un diplomātijai. Tātad tas ir pirmais. Ja ES dalībvalstis gribēs veidot ciešāku sadarbību arī drošības jomā kā ES jautājumu, tad faktiski ir jāmaina līgums. Un, kā jūs zinat, tas ir ārkārtīgi sarežģīts process,” sacīja Ziemele. “Bet nešaubīgi Krievijas karš pret Ukrainu ir šādas idejas pastiprinājis. Mēs, piemēram, esam dzirdējuši par to izsakāmies Francijas prezidentu. Un tas ir iespējams, jo ES ietvaros valstis ir nesalīdzināmi solidārākās un vienotākas, nekā tas varētu būt kaut kur citur – citos kontinentos,” turpināja teikt tiesību zinātniece TV24 raidījumā.

Turklāt mēs visi labi zinām, ka “drošība Eiropā ir lielākais izaicinājums” un, iespējams, būs arī lielais mērķis arī ES.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es teiktu tā, ka ES garantē drošību caur šī iekšējā tirgus nostiprināšanu, caur, teiksim, ļoti labi un pārdomāti funkcionējošas ekonomikas un spēcīgas ekonomikas attīstīšanu. Tas vienmēr ir bijis pirmais, ko dara ES, jo, redzat, mums vajag spēcīgu ekonomiku un mums vajag mūsu labklājību! Un to faktiski palīdz sekmēt ES visi mehānismi,” norādīja Ziemele.

ES tiesnese Ziemele intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atzina, ka piekrīt viedoklim, ka “ES ietvars ir ideāls, lai veidotu kopēju militāro industriju”.

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.