Dabā
Zaļā dzīvošana

Cenas tīreļa purva laipa un skatu tornis atkal pieejams dabas mīļiem0

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Noslēdzoties remontdarbiem Cenas tīreļa purva laipā un putnu vērošanas tornī, dabas taka atkal atvērta apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja takas apsaimniekotājs SIA “Rīgas meži”.

Tajā pašā laikā “Rīgas meži” joprojām aicina ievērot valstī noteiktos distances ierobežojumus, kā arī neradīt nevēlamu antropogēno slodzi dabas liegumam, patvaļīgi pārvietojoties pa purva teritoriju.

Remonta darbu laikā atjaunoti 400 metru laipas. Lai atvieglotu apmeklētājiem iespēju samainīties tās platums izremontētajā posmā ir 80 centimetru. Neatjaunotās laipas daļā tā vēl joprojām 60 centimetru plata, bet, turpinot rekonstrukciju nākamajos gados, plānots to tāpat padarīt platāku. Nomainīti arī putnu vērošanas torņa balsta koki, augšējās platformas grīdas sijas un nomainītas margas.

Cenas tīrelis ir īpaši aizsargājama teritorija – dabas liegums un “Natura 2000” teritorija. Tas atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā no Rīgas centra, Mārupes un Babītes novados.

Saistītie raksti

Cenas tīrelis ir izveidojies sauszemes pārpurvošanās rezultātā. Tajā ir vairāki mazi ezeri, lielākais no kuriem ir Skaista ezers. Purva dienvidrietumu daļā ir meža masīvs. Purvā notiek arī kūdras ieguve. Purvs sācis veidoties apmēram pirms 5000 gadu.

Cenas tīreļa purva laipa tika atklāta 2007.gada jūnijā, bet skatu tornis – 2013.gada vasarā.

“Rīgas meži” ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi. “Rīgas mežu” vienīgā īpašniece ir Rīgas pilsētas pašvaldība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas