Latvijā
Kriminālziņas

Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli6


VID administratīvās ēkas atklāšana Talejas ielā 1
VID administratīvās ēkas atklāšana Talejas ielā 1
Foto: Edijs Pālens/LETA

Lato Lapsa, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvaldē nolemts izbeigt kriminālprocesu pret “savējo” – VID mikroautobusa vadītāju – par degvielas zagšanu, jo neesot skaidrs, cik tieši viņš nozadzis. Šis ir viens no finanšu ministra Jāņa Reira piesauktajiem VID darbinieku nodarījumiem, kas tā arī palicis slēpts no sabiedrības.

Kā rāda 2019. gada novembra beigās sāktā kriminālprocesa materiāli, tā ietvaros noskaidrots, ka pagājušā gada septembrī un oktobrī VID transportlīdzekļa “Iveco 50C” ar valsts reģistrācijas numuru KA-9174 vadītājs AS “Viada Baltija” degvielas uzpildes stacijā

Daugavpilī sistemātiski veicis degvielas uzpildi “ne tikai transportlīdzekļa degvielas tvertnē, bet arī kādā citā tilpnē, kas atrodas transportlīdzekļa salonā”.

Degvielas zagšana fiksēta 2019. gada 17. septembrī, 19. septembrī, 6. oktobrī un 10. oktobrī, taču, apskatot degvielas uzpildes stacijas videonovērošanas kameru ierakstus, procesa virzītāja izmeklētāja Lāsma Rode nonākusi pie secinājuma, ka neesot iespējams “konstatēt, kādā konkrēti tilpnē un kādos daudzumos degviela tiek iepildīta”.

Ar to ir pieticis, lai VID degvielas zaglis tiktu cauri sveikā un VID šā gada 1. aprīlī pieņemtu lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu ar pamatojumu – nav konstatētas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Sabiedrība par šo gadījumu detalizēti informēta nav tikusi.
Saistītie raksti

Kā zināms, finanšu ministrs Jānis Reirs ir publiski kritizējis VID vadību par nevēlēšanos informēt sabiedrību par dienesta darbinieku pārkāpumiem un pat minējis kādu krimināla rakstura gadījumu, kuru VID vēlējies pasniegt tā, it kā tas tieši nebūtu saistīts ar iespējami negodīgu rīcību dienestā.

Taču J. Reira rīkojumu informēt sabiedrību par VID darbinieku pārkāpumiem dienesta vadība ir definējusi kā “lūgumu” un atbildes paziņojumā norādījusi: “Mēs aktīvi strādājam, lai mūsu rindās nebūtu negodprātīgu cilvēku. Mums ir svarīgi, lai Valsts ieņēmumu dienestā strādā profesionāli darbinieki, kuri pelnījuši uzņēmēju un sabiedrības uzticību.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 59 minūtes
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
4 stundas