Latvijā
Novados

Cēsu ekspresvilciena maršrutu pagarinās līdz Valmierai0

Foto: LETA/Zane Bitere

Pēc AS “Pasažieru vilciens” priekšlikuma Sabiedriskā transporta padome šodien pieņēma lēmumu par Cēsu eksprešvilciena pagarināšanu līdz Valmierai un papildu vilcienu norīkošanu Liepājas virzienā, aģentūru LETA informēja AS “Pasažieru vilciens” pārstāve Agnese Līcīte.

“Pasažieru vilciens” izskatīšanai Sabiedriskā transporta padomes sēdē ir virzījusi vairākus priekšlikumus izmaiņām vilcienu grafikā, lai uzlabotu vilcienu pasažieru ērtības un iespēju biežāk izmantot vilcienu satiksmi.

No decembra, tiks pagarināts vilciena ekspresreisa Rīga-Cēsis un Cēsis-Rīga maršruts līdz Valmierai, pa ceļam paredzot vilciena apstāšanos arī pieturvietā Lode.

Vilciena atiešanas laiks no Cēsīm darbdienu rītos un pienākšanas laiks Cēsīs vakaros paliks līdzšinējais.

Tika apstiprināts arī priekšlikums papildināt vilcienu kustības sarakstu ar vairākiem vilcienu reisiem, tai skaitā maršrutā Liepāja-Rīga norīkot vilcienu sestdienās un maršrutā Rīga-Liepāja norīkot vilcienu svētdienās.

Šāda iespēja tika rasta, ņemot vērā infrastruktūras lietošanas maksas samazināšanos, tādēļ virkne līdzšinējo vilcienu tehnisko reisu tiks iekļauta pasažieru pārvadājumu tīklā. Jauni vilcienu reisi tiks norīkoti arī maršrutos Rīga-Krustpils, Rīga-Skulte, Rīga-Aizkraukle, Rīga-Lugaži u.c. Par konkrētiem vilcienu atiešanas laikiem pasažieri uzzinās, stājoties spēkā jaunajam vilcienu kustības sarakstam.

“Jauni vilcienu reisi Liepājas virzienā, ekspersreisa pagarināšana līdz Valmierai un citi jauninājumi tiek ieviesti, domājot par dzelzceļa transporta attīstību un iedzīvotāju ērtāku pārvietošanos. Arī turpmāk strādāsim pie risinājumiem, kas palīdzēs realizēt mūsu pasažieru vajadzības un sniegs viņiem iespēju vēl biežāk un ērtāk izmantot vilcienu satiksmi,” norādīja AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Saistītie raksti
Vienlaikus, turpinot iesākto procesu vilcienu reisu ātruma palielināšanai, šodien ir apstiprināti vairāki priekšlikumi par pieturām, kurās samazināt vilcienu apstāšanos, lai saīsinātu pasažieru ceļā pavadīto laiku.

Jau ziņots, ka kopš jūnija darba dienās ieviests ekspress vilciena reiss maršrutā Cēsis-Rīga-Cēsis. Šis vilciens darbdienu rītos no Cēsīm aties plkst. 7.10, bet pēcpusdienās no Rīgas uz Cēsīm aties plkst.17.30. Pa ceļam vilciens pasažieru apmaiņu veic tikai divās pieturvietās – Zemitāni un Sigulda -, līdz ar to pasažieri ceļā pavada būtiski īsāku laiku, nekā ierasts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.