Foto. LETA © Lauris Nagliņš

Ceturtdaļa iedzīvotāju vēl nav gatavi pārslēgties uz taupības režīmu 76

Latvijā 26% iedzīvotāju nav emocionāli gatavi pārslēgties taupības režīmam, liecina informācijas un komunikācijas pakalpojuma sniedzēja “Bite” veiktā aptauja.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību 10
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Kopumā 22% aptaujāto iedzīvotāju norāda, ka viņiem ir bijis viegli mentāli noskaņoties taupīšanai, viņi ir pilnībā gatavi šī brīža apstākļiem un jau dzīvo taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus. Tikmēr 39% respondentu atzina, ka viņiem ir bijis drīzāk viegli emocionāli pārslēgties taupības režīmam, norādot, ka krīze ir vienkārši jāpārdzīvo.

Savukārt 16% atklāja, ka viņiem drīzāk nav bijis emocionāli viegli pārslēgties taupības režīmam – lai gan šie cilvēki gatavojas taupīt, aptaujātie atzina, ka vēl nezina, kur un kā ietaupīt. Savukārt 10% pārslēgšanās taupības režīmam ir emocionāli grūts uzdevums, nespējot pieņemt situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl 7% norādīja, ka nav domājuši par šo jautājumu, bet 4% aptaujāto atbildēja, ka taupīt negrasās.

Aptaujā secināts, ka visgrūtāk pārslēgties taupības režīmam ir jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Aptauja veikta šā gada oktobrī, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”. Tajā piedalījās 1010 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.