Foto: Evija Trifanova/LETA

Telpās samazinās temperatūru, daļēji atslēgs ielu apgaismojumu – Rīga ieviesīs energotaupības pasākumus 70

Ieviešot energotaupības pasākumus, Rīgas pašvaldības cer samazināt enerģijas patēriņu par 15% un ietaupīt 10 miljonus eiro, ceturtdien preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), kurš izdevis rīkojumu par taupības pasākumiem.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Rīgas enerģētikas aģentūras un pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” vadītāji informēja, ka energotaupības pasākumi paredz pašvaldības iestādēs, tostarp skolās gaisa temperatūru +20,5 grādi.

Savukārt naktīs un brīvdienās gaisa temperatūra tiks samazināta vēl par četriem grādiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skolās tiks ieviests vēl viens režīms. Pēc mācību procesa beigām gaisa temperatūra no +20,5 grādiem tiks samazināta par diviem grādiem, bet nakts stundās – par minētajiem četriem grādiem.

Tiks kontrolētas ventilācijas sistēmas, samazināts karstā ūdens patēriņš un modernizēts Rīgas domes iestāžu apgaismojums, pārejot uz LED apgaismojumu.

Publiskajā telpā, ielās, kur gaismekļi izvietoti bieži, tiks atslēgta daļa apgaismojuma.

Pilnībā apgaismojums tiks izslēgts no plkst.3 līdz plkst.4 naktī, atstājot apgaismojumu parkos, tuneļos, uz gājēju pārejām un vietās, kur apgaismojuma izslēgšana radītu kriminogēnās situācijas pasliktināšanās draudus.

Pašvaldības iestāžu fasāžu un dažādu objektu apgaismojums tiks izslēgts no pusnakts līdz plkst.5.

Lielo sporta laukumu apgaismojums tiks samazināts līdz 33,3%.

Atsevišķās ielās, kurās ir LED gaismekļi, tiks samazināta apgaismojuma intensitāte.

Pērn pašvaldības iestāžu izmaksas par elektrību un gāzi bija aptuveni 23 miljoni eiro. Savukārt 2023.gadā šie izdevumi varētu pieaugt līdz pat 75 miljoniem eiro. Staķis informēja, ka septembrī rēķini būs aptuveni četras reizes lielāki, nekā tie bija 2021.gada septembrī.

Lai apmaksātu rēķinus, Rīgas domes budžetā tam paredzēti 32,4 miljoni eiro, taču budžeta grozījumos plānots piešķirt vēl 5,3 miljonu eiro.

Kā skaidroja Rīgas mērs, pašvaldības iestāžu vadītāji tiks mudināti noteikt, ka pirmdienās iestāžu darbinieki iespēju robežās strādā attālināti, tādējādi vēl samazinot enerģijas patēriņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.